Нестача готівки та відсутність зв'язку: як на Херсонщині розв'язують проблему з виплатами пенсій

Нестача готівки та відсутність зв'язку: як на Херсонщині розв'язують проблему з виплатами пенсій

Нестача готівки та відсутність зв'язку: як на Херсонщині розв'язують проблему з виплатами пенсій
Фото: Українська правда

На Херсонщині затримки з виплатами пенсій, особливо для тих, хто отримує її готівкою. Грошей на виплати не вистачає. Тому все більше пенсіонерів з'являється у чергах за російськими рублями. Тепер додалась ще одна проблема - відсутність зв'язку. Як їх вирішують з'ясовувало Суспільне.

Пенсійні виплати жителі Херсонщини продовжать отримувати на картки, не зважаючи на відключення росіянами області від українського зв’язку та інтернету. Про це Суспільному сказав радник голови Херсонської обласної військової адміністрації Сергій Хлань.

"З’явився інтернет і наскільки я знаю, сьогодні наші люди зв’язуються і кажуть, що електронний банкінг працює. Нарахування будуть йти на картки. Доступ до українського банкінгу росіяни не блокують", - повідомив радник.

Пенсіонери Херсонщини отримають виплати. Суспільне дослідило ситуацію
Фото: Суспільне Херсон

Скадовський міський голова Олександр Яковлєв, який працює дистанційно, говорить, що розв'язати проблему видачі пенсій готівкою в Скадовську не вдається.

"ПриватБанк періодично відкривається, але черги великі й на всіх готівки не вистачає. Якщо раніше вони видавали на день значні суми, понад 500 тисяч, то зараз набагато менше. Готівка не завозиться, тому її не вистачає", - розповів Скадовський голова.

У подібній ситуації й ті пенсіонери, які отримують виплати на картки, говорить Олександр Яковлєв. У Херсоні днями окупаційна влада почала роздавати пенсії російськими рублями. Як повідомляють кореспонденти Суспільного, видають по 10 тисяч рублів і збирають паспортні дані.

Херсонський пенсіонер говорить, що йому виплати в рублях не потрібні: "Ми отримуємо у повноцінній валюті українській і гривнями розраховуємося у магазинах, між собою, на базарах. Нащо нам ці рублі? Хай рублями користуються москалі. Вони нам не потрібні – ні москалі, ні їхні рублі. У Херсоні пенсіонери, які користуються послугами Ощадбанку своєчасно отримують пенсію у гривнях. Мало того, ці пенсії надходять з індексацією та трохи раніше, ніж зазвичай".

Чоловік додає, що зняти гроші з картки він не може, адже не працюють ані відділення, ані банкомати Ощадбанку.

Що відомо:

  • На Херсонщині мобільний зв’язок частково з’явився у Нижньосірогозькій громаді та місті Берислав. З переважною більшістю територіальних громад зв’язок встановити не вдається - голова ОВА.
  • 1 червня голова обласної ради Олександр Самойленко заявив, що через відсутність мобільного зв'язку на Херсонщині область може втратити можливість користуватися банкінгом.

Читайте також:

  • На Херсонщині військові РФ відключають обладнання українських мобільних операторів і встановлюють свої базові станції.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок