У Харкові приймають заяви про знищене обстрілами житло: куди звертатися

У Харкові приймають заяви про знищене обстрілами житло: куди звертатися

У Харкові приймають заяви про знищене обстрілами житло: куди звертатися
Північна Салтівка, 29 квітня 2022 року. Фото: В'ячеслав Мавричев/Суспільне

Харків’яни можуть заявити про пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій майно до міського Центру адміністративних послуг та його територіальних підрозділів.

Про це повідомила Харківська міська рада.

Подати заяву можуть власники нерухомості або замовники будівництва; члени житлово-будівельних або житлових кооперативів, які викупили квартиру чи інше житлове приміщення, але не оформили право власності; люди, які інвестували чи фінансували будівництво, при наявності дозволу на будівельні роботи; спадкоємці вказаних вище категорій людей.

Заявники мають підготувати інформацію про майно, його пошкодження або знищення, мати документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний код. Документи необхідно надати до центру адмінпослуг. Обов'язковою умовою подання заяви через ЦНАП є наявність електронної пошти.

Також заявку можна подати у застосунку або на порталі "Дія". Для цього необхідно авторизуватися, та заповнити форму у розділі "Пошкоджене майно".

Також заяву про пошкоджене або знищене майно можуть подати і юридичні особи: власники нерухомості або замовники будівництва; інвестори будівництва, щодо якого наданий дозвіл на виконання робіт; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі, житлово-будівельні кооперативи, які утримують відповідні будинки.

Юридичні особи можуть надавати заяви через портал або додаток "Дія", до Центру адмінпослуг або через нотаріуса. У зверненні необхідно вказати дані заявника та організаційно-правову форму юридичної особи; номер облікової картки платника податків, або серію і номер паспорта, або ідентифікаційний код; номер телефонну та адресу електронної пошти; відомості про об’єкт та кількість мешканців [для житлового фонду]; дані про пошкодження або знищення майна.

Що відомо

  • 29 травня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомляв, що в Харкові та області зруйновані 2229 будинків. Найбільших пошкоджень та руйнувань зазнали північні та східні мікрорайони міста – 30,2% від загального житлового фонду.

Читайте також

На Харківщині юристи допомагають скласти заяви тим, чиє житло зруйнувала Росія

На початок