Незважаючи на санкції та відмову деяких країн від закупівлі російських енергоносіїв, доходи Росії від нафти та газу у 2022 році становитимуть близько 285 мільярдів доларів.
Про це повідомляє Bloomberg.
Видання зазначає, що через санкції з Росії йдуть корпоративні гіганти, російська економіка втрачає мільярди доларів і прямує до глибокої рецесії. Але попри це президент РФ Володимир Путін може поки що ігнорувати ці збитки, тому що його скарбниця переповнена доходами від сировинних товарів, які стали більш прибутковими, ніж будь-коли, завдяки стрибку світових цін, частково спричиненому війною в Україні.
За оцінками Bloomberg Economics, доходи Росії від нафти і газу цього року становитимуть близько 285 мільярдів доларів. Це перевищить показник 2021 більш ніж на одну п'яту.
"Додайте до цього інші товари, і це більш ніж компенсує 300 мільярдів доларів валютних резервів, заморожених у рамках санкцій", — зазначає видання.
Що відомо
- За даними Міжнародного енергетичного агентства, з початку 2022 року доходи Росії від продажу нафти зросли на 50% - попри торговельні обмеження, запроваджені низкою країн через російську агресію проти України, а також обговорення нафтового ембарго в Європейському Союзі.
- Лідери країн ЄС на саміті Європейської ради у Брюсселі дійшли згоди до кінця 2022 року заблокувати більшу частину імпорту російської нафти у відповідь на вторгнення РФ до України, зробивши тимчасовий виняток для палива, яке постачається трубопроводами.
- Окрім того, ЄС запровадить санкції проти 80 олігархів та трьох телеканалів РФ, а російський "Сбербанк" буде відключений від платіжної системи SWIFT.
- Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 31 травня привітав ухвалення Європейським Союзом шостого пакету санкцій проти Росії, який передбачає зокрема і введення часткового ембарго на російську нафту.
Читайте також
Саміт ЄС в Брюсселі: що говорили про Україну та як погоджували шостий пакет санкцій
Вторгнення Росії в Україну, день 99. Текстовий онлайн
ЗМІ: ЄС має запасний план, якщо його члени відмовляться виконувати нафтове ембарго
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу