Черги з п'ятої ранку. Як заправляються автомобілісти на Сумщині

Черги з п'ятої ранку. Як заправляються автомобілісти на Сумщині

Черги з п'ятої ранку. Як заправляються автомобілісти на Сумщині
Суспільне Суми

Займають чергу з п’ятої ранку та чекають кілька годин поспіль – така ситуація з пальним у Сумах та області. Дефіцит є по всій Україні.

Окрім того, що на автозаправках обмежена кількість палива, відкриті не всі заправні станції. "По всьому місту доводиться мотатися. Я з 23 лютого тримався. А тепер вже піджало. На дачі живу. Приїхав оце, заправився, там на велосипеді, а вже скупитися, продукти закупити приїздиш на машині в місто", – розповів автомобіліст Євгеній.

За словами далекобійника Володимира, на його фуру нині максимально виділяють 50 літрів пального за раз, якого йому вистачає на 150 – 200 км, залежно від завантаженості машини. В основному мало солярки, рідко де є. Її зараз мало. А так дають, слава Богу, як з’являється. Дізнаємося і передзвонюємося зі своїми колегами. Всюди таке. Я їхав із Київської області – теж таке. По Києву не було солярки. Стояли машини на ніч і не знали чи буде, чи не буде, – розповів далекобійник.

Черги з п'ятої ранку. Як заправляються автомобілісти на Сумщині
Суспільне Суми

Автомобілісти Сум дізнаються про появу палива через друзів та знайомих і намагаються менше їздити на своїх авто. Зателефонував друг і сказав, що буде бензин і все – приїхав. Уже чекаємо хвилин 40. Якщо чесно, то я вперше хочу заправити машину і хай буде бензин. Я не їжджу зараз, бо це дорого. Вигідніше буде кататися на міському транспорті. Так дешевше і спокійніше, і запчастини будуть зараз дорожчати, – розповідає автомобіліст Олег.

Читайте також: "Пересядь на велосипед – допоможи армії". Кропивницьких автомобілістів заохочували до економії пального

Заправляють насамперед військових та працівників критичної інфраструктури, сказав голова обласної військової адміністрації Дмитро Живицький. "Далі вже йде для населення і комунальні служби. Всі, хто працює, енергетики. Це йде заправка безготівковим коштом. Зруйнований Кременчуцький нафтопереробний завод, багато є зруйнованих нафтобаз. Є проблеми з комунікацією, є зруйновані й залізничні колії по Україні. Ситуація дуже складна, але не критична. Не треба нагнітати", – наголосив Дмитро Живицький.

Черги з п'ятої ранку. Як заправляються автомобілісти на Сумщині
Суспільне Суми

За словами головного консультанта Національного інституту стратегічних досліджень Геннадія Рябцева, проблема з нестачею палива може зберегтися до кінця війни. "До Сумської області дуже важко дістатися, на жаль, зруйновані автошляхи, і постачання, звісно, затримується. І нестача особливо бензину продовжує зберігатися. Але ми бачимо, що обсяги імпорту зросли. Причому суттєво зросли у травні, але все ж таки є можливість утриматися від поїздок, якщо є можливість більш раціонально використовувати нафтопродукти. До завершення війни, до перемоги проблема постачання палива у необхідних обсягах за прийнятними цінами збережеться, – розповів Геннадій Рябцев.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок