Які зміни у виплатах для вимушених переселенців у Чернівцях. Пояснення соцзахисту

Які зміни у виплатах для вимушених переселенців у Чернівцях. Пояснення соцзахисту

Які зміни у виплатах для вимушених переселенців у Чернівцях. Пояснення соцзахисту
. Уніан

На Буковині компенсацію за проживання виплачуватимуть вимушеним переселенцям, які переїхали з територій бойових дій або тимчасової окупації. Також тим людям, які втратили житло і подали заявку на відшкодування.

Про це у коментарі Суспільному повідомила директорка обласного департаменту соцзахисту Ольга Ходоба.

За її словами, люди, які приїхали з деокупованих територій, не зможуть отримати гроші. Наприклад, з громад Київщини та Полтавщини.

Сума компенсації не змінюється — дітям та людям з інвалідністю виплачують три тисячі гривень, дорослим – дві.

Аби отримати компенсацію, потрібно:

  • отримати статус внутрішньо переміщеної особи,
  • подати заяву на призначення щомісячної виплати за проживання (згідно зі зразком, який є у додатку до постанови). Також взяти ідентифікаційний код з собою.

З заявами просять давати копію банківського рахунку, оскільки при його написанні в заяві роблять помилки. Відтак з'являються проблеми з нарахуванням виплати.

Де отримати статус та куди подавати заяву?

Це можна зробити у ЦНАПі на вулиці Героїв Майдану, 7. Працівники ЦНАПу приймають заяви у Садгорі на вулиці Підкови, 2, а також на вулиці Руській, 251 у приміщення "Житлосервісу". Також документи можна подати в приймальні департаменту соцполітики на вулиці Героїв Майдану, 176. Через Дію наразі заяви подати не можна, бо портал працює з перебоями.

Чи можуть подавати заяву діти?

Діти від 14 до 18 років можуть подавати заяву самостійно, якщо у неї є банківський рахунок.

Для дітей до 14 років заяву подає один із батьків або уповноважена особа — бабуся, дідусь.

Чи можна зареєструвати статус без документів?

Якщо у людини в Дії є хоча б один документ, його враховують. Зокрема паспорт, свідоцтво про народження, водійські права, навіть якщо вони протерміновані.

Поновити втрачений паспорт можна через міграційну службу. Свідоцтво про народження дитини можна поновити в найближчому управлінні РАЦСу. Якщо база даних не збереглась, відновити документи можна у судовому порядку.

Що відомо

  • Мінреінтеграції затвердило оновлений перелік, на основі якого внутрішнім переселенцям виплачуватимуть компенсації. Перелік не є фіксованим документом – його регулярно актуалізують.
  • Через повномасштабне вторгнення Росії на територію України до Чернівецької області вимушено переїхало приблизно 90 тисяч людей, 25 з них — діти.

Читайте також

Дві тисячі гривень на проживання. Як вимушеним переселенцям отримати виплати у Чернівцях

Які пільги можуть отримати вимушені переселенці, військові та їхні діти в університетах Чернівців

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок