Пообіді 1 червня біля сумського осередку товариства Червоного Хреста утворилася черга з кількох десятків людей. Відтепер тут видають продуктові набори за попереднім записом.
Декого з присутніх така схема обурює, бо додзвонитися зазделегідь, говорять, неможливо.
"Я — сердечниця, маю лягати в госпіталь. Сказали мені, що це в моєму районі. У "Романтиці" так: стоять люди в черзі, одразу записують і видають. Тут, виявляється, сьогодні записують, і завтра вранці приходити", — каже Світлана Яківна.

"Не хочете стояти, говорить, — ідіть. Ну як ідіть, якщо я прийшла записати людину, яка не може прийти? Вона говорить: вас не просили приходити. Дзвоніть. Але дзвонити неможливо. Зайнято, наче вимкнули телефон", — розповідає Любов Петрівна.
"Ми приїхали з Харкова. Ми — сумчани, але ми військові і служили багато років у Харкові. Залишилися без вікон, труп дитини, труп чоловіка біля підїзду… Ми з донькою 65 днів чули щодня вибухи. Нам привозив допомогу Червоний Хрест. Це була коробка, нас фотографували, на коробці був перелік продуктів (дуже щедрий). Ми ні до кого не ходили, нічого не просили", — каже Анна Тимченко.

На запитання, чому за вказаним номером неможливо додзвонитися, головаа обласної організації Товариства Червоного Хреста Ігор Шаповал відповідає: бо люди самі перевантажують лінію. Зараз, говорить, намагаються налагодити роботу. Працюють в такому режимі перший день і одразу зіштовхнулися з ажіотажем.
"Ми хочемо впорядкувати процес видачі. І жива черга була – було тяжко, люди не розуміють наші труднощі, приходять і кажуть: мені сьогодні, я маю право, ви повинні… Ніхто не може зрозуміти, що громаська організація нічого невинна. Вона взяла обов'язки організувати надання допомоги. Нам і люди потрібні, і ресурс потрібен фінансовий, щоб телефонна лінія працювала, потрібно посадити людину, яка — волонтер, зафрактувати номер, його оплатити", — зазначив він.
На таку допомогу можуть розраховувати внутрішньо переміщені особи, люди, яким виповнилося 80 років і більше, люди з інвалідністю 1 та 2 груп, люди з інвалідністю з дитинства, матері-одиначки і багатодітні родини. Щоб зареєструватися для отримання набору, можна зателефонувати, відправити свої дані на вайбер або смс-повідомленням. Після цього чекати на дзвінок від оператора.
Продуктові набори, які пропонують людям, включають в себе борошно, цукор, рис, макарони, овочеві і м’ясні консерви, печиво.
Усього з 24 лютого сумський осередок товариства Червоного Хреста видав людям 3000 наборів ліків, 2500 продуктових наборів. 180 тонн продовольчих і гігієнічних наборів відправили в громади області.
Читайте також
- У Сумах 31 травня видаватимуть гуманітарну допомогу родинам з дітьми до 2 років та вагітним жінкам.
- З 30 травня у Сумах продовжать видавати продуктові набори.
- Машини швидких, трактор та медикаменти. В Охтирку приїхала допомога з-за кордону.
- У Білопіллі на Сумщині адресно розвозитимуть гуманітарну допомогу людям з інвалідністю 1 групи.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram