У селі на Полтавщині не можна пити воду

У селі на Полтавщині не можна пити воду

У селі на Полтавщині не можна пити воду
Фото: Офіційний сайт Глобинської громади

У Глобинській громаді провели дослідження питної води. В одному з сіл її споживати не рекомендують. Про це Суспільному розповів начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

Проби води в селі Радалівка показали, що вміст аміаку перевищений, тому споживати її з колодязів не варто. Це пов’язано з перекиданням машини, що перевозила добрива.

"Проби води, які відбирали, не відповідають характеристикам, які дозволяють вживати в їжу", каже Олег Лєднік.
У селі на Полтавщині не можна пити воду
Мінеральне добриво, яке було у машині, вилилося в річку Хорол. Фото: Офіційний сайт Глоинської громади

За його словами, у селах Турбаї, Зубані та Іваново Селище питна вода не забруднилася. Проводитимуть забір кожні три дні.

"Розлив речовини аміачної відбувся в старому руслі Хорол, яке на цей час не діє, воно не має прямого сполучення з річкою Хорол. Але озера є, внутрішні системи підземні також є, тому що первинна проба води в річці Хорол показала перевищений уміст цих мінеральних речовин. Держпродслужба буде проводити регулярні заміри, регулярний моніторинг ситуації. Як тільки ці показники води будуть відповідати нормам, людей ми сповістимо".

За словами начальника Кременчуцької районної військової адміністрації, у Глобинську громаду надіслали доручення забезпечити населення питною водою.

Що відомо:

  • 27 травня поблизу села Радалівка Глобинської громади перекинувся вантажний автомобіль. Через це мінеральне добриво, яке було у машині, вилилося в річку Хорол.

Читайте також:

На початок