Понад 200 дітей, які вимушено переїхали через війну, відвідують у Полтаві безплатні уроки малювання, ораторського мистецтва, англійської мови, а ще спортивні заняття. Такий проєкт два з половиною місяці тому влаштувало подружжя художників. Крім переселенців, навчають і полтавців, розповіла Суспільному організаторка Аліна Гончарова. На забезпечення дітей необхідним витрачають власні та гроші благодійників.
В полтавському арт-центрі займаються понад 250 дітей із 23 міст та сіл, які обстрілюють російські війська, а також з Полтави. Безплатні заняття для них організувало подружжя художників.
"Це не просто навчити діточок малювати, співати чи танцювати. Насправді, це створити умови для психологічно-соціальної реабілітації діточок, для створення передумов, щоб вони тут відпочивали і душею, і тілом. Спілкувалися з однолітками. Адже через умови війни вони, здебільшого, позбавлені такої можливості", – розповідає організатор проєкту Ярослав Терновський.

Протягом двох з половиною місяців частину робіт діти залишали у закладі. 128 із них презентували на виставці. Серед малюнків – робота 9-річного Олександра.
"У нас була тема "Єнот". Потім я намалював єнотика. А потім мені сподобалася ця тема і я почав вивчати єнотів. Потім намалював єнотиків на честь України, які борються. Один єнот – спецпризначинець, один єнот з огірком, а другий єнот з піцою", – говорить житель Харкова Олександр Панасюк.

Крім образотворчого мистецтва, для дітей організовують, зокрема, екскурсії, заняття з програмування роботів, а ще спортивної гімнастики. Останнє відвідує 8-річний Ілля з Харкова.
"Коли сказали, що є гімнастика, мама відразу вчепилася до цього слова. І я з того моменту пішов на гімнастику", – каже житель Харкова Ілля Кутяк.
"Я відвідую гімнастику, я відвідую ораторське мистецтво, відвідую руханку та малювання На гімнастиці нас дуже тренують і потім мені не хочеться рухатися. Це дуже добре. А малювання – можна зробити так, як тобі хочеться", – розповідає жителька Харкова Ангеліна Верещак.

На влаштування занять організатори спрямовували власні та благодійні гроші, каже організаторка проєкту Аліна Гончарова.
"Це приміщення на оренді. Ми платимо оренду, ми платимо комунальні послуги, ми закуповуємо матеріали для малювання – це і дорогі фарби, пастель, папір. Також у нас працюють викладачі, яким ми також намагаємося трішки віддячити. Тому що волонтерські початки це дуже гарно, але людям потрібно купувати хліб, продукти харчування", – пояснює Аліна Гончарова.
За словами організаторів, до проєкту долучилися 28 викладачів-волонтерів. Серед них і ті, хто вимушено переїхав через війну.