Майже 60 кілометрів проїхали велосипедами від Волновахи до села Пречистівка 17-річна Інна Войтенко та її батько. Вже звідти родичі автомобілем доставили їх до Костополя на Рівненщині. Втеча від війни тривала 2,5 місяці.
До Дня захисту дітей Суспільне ближче знайомить з хлопцями та дівчатами, яким у юному віці довелося залишити свої домівки та стати внутрішніми переселенцями.
До війни Інна Войтенко та її тато проживали у містечку Волноваха на Донеччині, біля самої лінії фронту. Наступ ворога вони відчули одними з перших. 24-го лютого, забравши іще з 2014-го року приготовані тривожні валізи, вони з татом сіли на велосипеди та поїхали до села Пречистівка. Через тиждень довелося виїжджати й звідти. Батькова сестра відвезла їх до Костополя.
"У моєї сестри, яка живе за кордоном, тут знайомі й вона запропонувала, що тут можна жити, бо там, де ми зупинилися, теж стріляти почали. Було видно, що вже війна почалася: люди всі біля підвалів стояли, деякі вже спускалися в підвали. Жили недалеко від лінії фронту, тому все почалося одразу", – розповідає Інна Войтенко.
Необхідність виїхати на захід України в Інни Войтенко, за її словами, тривоги не викликала. Розповідає, що раніше їй доводилося відвідувати Луцьк та Івано-Франківськ у рамках програми проживання у родинах для вивчення сімейних традицій. Вже тоді їй тут сподобалося.
"Тут класно, тут дуже гарна природа, дуже добрі люди. Навіть добріші, ніж у нас, мені так здається. Всі добрі люди, але я не думаю, що у нас так би всі почали допомагати масово людям. Допомагали б, але не так масово", – каже дівчина.
Інна вчилася у музичній школі, грає на скрипці та гітарі. Цьогоріч вона закінчує 11-й клас.
"Я маю вступати до вишу, дуже хотіла на психолога, але щось за час війни пішло не так. Скоріш за все, піду в медичний коледж в Костополі, закінчу його, а там вже буду дивитися, куди далі. Скоріше за все лишатимемося тут, бо міста вже немає, центр дуже сильно ушкоджений", – додає дівчина.
Щойно закінчаться бойові дії, Інна Войтенко збирається іще раз з'їздити у Волноваху, щоб побачитися з рідними та близькими. А після того, каже, почнеться нове доросле життя.
Читайте також
- "Тут люди хороші": як на Рівненщині живе чотирирічна переселенка з Краматорська
- У Рівному створили футбольну команду "Україна" з дітей-переселенців
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram