20 річний студент врятував і вивіз з-під обстрілів у Харківській області чотирьох дітей. Їх усіх посели в одному з дитячих садків громади. Школярам організували навчання, студенту - допомогли з працевлаштуванням.
Про це Суспільному розповіла заступниця селищного голови з гуманітарних питань Новодунаєвецької селищної територіальної громади Лілія Гіджеліцька.
Сім’я Панченко Денис, Кирил, Андрій і Оксана з Харківщини. Усі вони живуть в одній кімнаті дитячого садочку. Там і навчаються, і виконують домашні завдання. Як розповів 14 річний Андрій Панченко, покинули домівку не всією сім’єю.
«Вдома, на Харківщині залишилась мама з бабусею. Там зараз стріляють по околицях. Нещодавно була битва на території Дінця. Останній раз ми з мамою спілкувались два дні тому», - говорить Андрій.
На Хмельниччину допоміг вибратись дітям 20 річний студент, котрий навчався на лісничого на Харківщині - Микита Гридін. Хлопець вивозив дітей з села Студенок Ізюмського району. В дорозі провели два дні та подолали понад тисячу сто кілометрів.
«Виїжджати довелось через те, що почались сильні бойові дії: літала авіація, стріляли, влучання були по селу і через це вирішили поїхати. З дітьми ми виїжджали на машині, і ми їхали за колоною з волонтерами. Вони нам допомогли тому, що машина у нас не надто велика», - розповів Микита з Харківщини.
Як розповів Микита Гридін, із сім’єю Панченків товаришують, тому і вирішив запропонувати вивезти з-під обстрілів дітей.
«Я не міг їх залишити, Я знав, що їхні батьки не захочуть виїжджати. Я запропонував їм свою допомогу і вони погодились. Денису – 6 років, Кирилу - 8 з половиною, Андрію – 14 років, Оксані – 16», - говорить Микита.
На цей час, говорить Микита, з рідними, які залишились там, зв’язку немає.
«Там поряд село, дамбу у нас підірвали. Там сильні обстріли й всі вежі розбомблені, зв’язку не має вже третій день», - каже хлопець.
Зі слів Микити, на новому місці роботу вже знайшов. Дітей влаштували в місцеву школу.
Читайте також
- У Хмельницькій тергромаді поселилися понад 43 тисячі переселенців. 1863 - шукають роботу.
- На Хмельниччині переселенки готують для бійців ЗСУ.