Після ухваленням у першому читанні законопроєкту про націоналізовані та збанкрутілі банки до нього уже внесли понад 5 тисяч правок. Про це в етері програми "Свобода слова Савіка Шустера" повідомив глава владної фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
"До законопроєкту про ринок землі для порівняння було подано 4018 і це зайняло на розгляд більше як місяць", — сказав нардеп.
Також він зазначив, що подавати правки можна ще до кінця тижня, відтак він не виключає, що загалом у законопроєкті може були до 10 тисяч правок.
ПРО ЩО ЗАКОН
Проєкт закону, розроблений під керівництвом міністра юстиції Дениса Малюськи, який безпосередньо вів переговори з МВФ з цього питання, передбачає, що екс-власники банку не зможуть домогтися повернення виведеної з ринку фінустанови навіть за рішенням суду.
Єдине, на що вони можуть розраховувати, якщо доведуть незаконність рішення про виведення (націоналізацію) – це відшкодування збитків у грошовій формі. Проте, для цього акціонеру потрібно показати капітал у банку. При цьому рівень капіталу повинен буде визначити міжнародний аудитор, а не українські суди.
"Вартість акцій визначається у звіті про стан фінансово-господарської діяльності банку, що складається міжнародно визнаною аудиторською фірмою, яка відповідає критеріям визначеним Національним банком України. Така аудиторська фірма призначається судом, який розглядає справу про стягнення завданої шкоди", – вказано у тексті законопроєкту.
У Раді також зареєстровані чотири альтернативні законопроєкти авторства нардепів Палиці, Дубінського, Василевської-Смаглюк, Дунди.
На відміну від урядового проєкту закону, Дубінський пропонує, щоб саме суд, а не міжнародний аудитор, визначав наявність капіталу в банку. Причому на основі будь-яких документів які вважатиме релевантним.
Що відомо
- 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення Приватбанку ексвласнику, олігарху Ігорю Коломойському.
- Міжнародний валютний фонд (МВФ) привітав ухвалення законопроекту "Про банки" і очікує його ухвалення в цілому, а також ухвалення поправок до держбюджету на 2020 рік, йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана.