У Сумах через скорочення працівників жіночої консультації у прокуратурі відкрили справу

У Сумах через скорочення працівників жіночої консультації у прокуратурі відкрили справу

У Сумах через скорочення працівників жіночої консультації у прокуратурі відкрили справу Суспільне Суми

Через скорочення працівників міського пологового будинку у сумській місцевій прокуратурі відкрили справу, в управлінні Держпраці – проводитимуть перевірку.

3 1 квітня у закладі звільнили 37 людей. За словами начальника обласного управління здоров’я, зробили це для оптимізації роботи закладу і вона пов’язана з реформуванням вторинної ланки.

Жанна Гульченко – одна з лікарів жіночої консультації, її скоротили. Вона акушер-гінеколог вищої категорії, має стаж 37 років. Каже – перед звільненням їй запропонували посаду медсестри.

"Коли ти пропрацював стільки років лікарем, то для мене ця посада була некоректна. Мені не запропонували ні роботи у стаціонарі, ні роботи на пів ставки", – каже звільнена лікарка Жанна Гульченко.

У міському пологовому будинку скоротили 37 працівників, 16 з них – лікарі.

"Рейтинг, який проводився він не відображає професійність кожного лікаря, і якість його роботи. У цьому рейтингу бралося до уваги кількість прийнятих хворих за день. Є відповідні критерії якості роботи. Такі як наявність наприклад материнської смертності на дільницях, наявність пренатальної смертності, занедбаних випадків раку і там ще багато є, які визначені МОЗ. Чомусь ті критерії, які оцінюють роботу лікаря не були прийняті до уваги", – каже звільнена лікарка Тетяна Вітковська.

Зараз у жіночій консультації карантин. Пацієнток консультують дистанційно, огляд проводять тільки за потребою.

Директорка міського пологового будинку Ольга Чирва пояснити ситуацію із скороченням медпрацівників Суспільному не хоче.

"Все, що можна було сказати, я вже сказала. У мене є інша робота. Все, я відмовляюсь від коментарів, до побачення", – сказала директорка Сумського міського пологового будинку Ольга Чирва.

Першого квітня на брифінгу начальник обласного управління здоров’я Дмитро Кравцов сказав – людей повідомили про можливе звільнення за три місяці.

"Трьом запропонована зайнятість на неповний робочий день. Скорочено 10 середніх медичних працівників, яким було запропоновано місця на вакантних посадах закладу, але вони відмовилися від цих вакантних посад. На сьогодні існує навіть 5 вакантних посад в даному лікувальному закладі. Санітарів звільнено 4, інших 7 – працівники допоміжних підрозділів. Сьогодні вакантна також посада бухгалтера на яку відмовився фахівець з економічною освітою", – прокоментував начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Дмитро Кравцов.

У сумській місцевій прокуратурі через скорочення працівників відкрили справу.

"На даний час підслідність у даному кримінальному провадженні визначено за Сумським відділом поліції. На даний час проводяться слідчі дії за допомогою яких можливо буде встановити всі обставини звільнення даних працівників", – каже прокурор Сумської місцевої прокуратури Олександр Вольченко.

Також ситуацію зі звільненням цих людей вивчають у Держпраці – за їхніми заявами.

"Однак наразі законом обмежені заходи контролю, інспектори праці не можуть здійснювати перевірки, тому одразу після зняття відповідних обмежень нами буде проведена відповідна перевірка і зроблені висновки щодо правомірності проведених звільнень працівників", – каже заступник начальника Управління Держпраці у Сумській області Наталія Антоненко.

Зараз у міському пологовому будинку працює дві жіночі консультації. Тут обслуговують близько 100 тисяч жінок.

Що відомо:

  • З 1 квітня в Україні запрацювала друга хвиля медичної реформи. Йдеться про перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. На Сумщині зі служби здоров'я фінансуватимуться 53 заклади, з них комунальних – 44.
  • У Сумській області знизилась кількість донорів, готових пожертвувати компоненти крові.
  • Міністерство охорони здоров'я з березня втричі збільшило зарплатню лікарів, які працюють з хворими на COVID-19.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди