Чи стало у Рівному повітря чистішим через карантин, – звіт метеорологів

Чи стало у Рівному повітря чистішим через карантин, – звіт метеорологів

Чи стало у Рівному повітря чистішим через карантин, – звіт метеорологів

У Рівненському гідрометцентрі, який також займається моніторингом якості повітря, оприлюднили звіт за березень, у якому пояснили, як карантин та обмеження вплинули на рівень забруднення. У інформації йдеться, що незначне покращення уже спостерігається. Нагадаємо, карантин ввели із середини березня.

Що змінилось

У березні спеціалісти відібрали і проаналізували 2321 пробу, які перевіряли по 11-ти забруднювальних інгредієнтах. Загальний результат показав, що індекс забруднення, у порівнянні з лютим, зменшився з 6,9 до 4,96. На це вплинуло зменшення кількості транспорту та перехід малих підприємств на скорочений графік роботи.

Стало краще, але...

Попри те, що індекс забруднення зменшився на дві пункти і якість повітря трохи покращилась, перевищення гранично допустимих концентрацій у лабораторії все ж зафіксували по 4-х інгредієнтах: сірководень,  фенол, фтористий водень та хлористий водень. По інших забруднювальних інгредієнтах (пил, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, діоксид сірки, аміак, формальдегід) перевищень не спостерігалось. 

Що впливає, якщо машин поменшало

У гідрометцентрі пояснюють: негативний вплив на забруднення атмосферного повітря і в цілому на довкілля мають полігон твердих побутових відходів, спалювання стерні, сухої трави, пластику, поліетилену, автомобільних шин тощо. Впливають певним чином на це і погодні умови: висока температура повітря, висока вологість, наявність туманів, відсутність чи наявність вітру, кількість і інтенсивність опадів.

Негативний вплив

У звіті наголошують, що стан атмосферного повітря був би значно чистішим, якби не постійне спалювання сухої трави. Під час згоряння рослинних залишків вивільняються мікрочастинки диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. А з тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що може викликати захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин.

IQ Air показує якість повітря у світі. А ще – де горить. За даними сервісу стан якості повітря у Рівному 3 квітня помірний.

Повітря у РІвному

Зазначимо також, що на ці вихідні влада Рівного сформувала рейдові групи, які повинні виявляти підпалювачів трави та сухостою, в тому числі й за допомогою дрона.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди