Тарифи не зростуть: У "Нафтогазі" пояснили, як утримуватимуть ціну на газ для населення

Тарифи не зростуть: У "Нафтогазі" пояснили, як утримуватимуть ціну на газ для населення

Тарифи не зростуть: У "Нафтогазі" пояснили, як утримуватимуть ціну на газ для населення
УНІАН

Ціна на газ для населення в Україні не зміниться. Кабінет міністрів і "Нафтогаз" утримуватимуть тарифи коштом спецфонду держбюджету, який наповнюватимуть донори.

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Він зазначив, що уряд ухвалив законопроєкт "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення". Він передбачає, що буде створено спеціальний фонд держбюджету для надходжень від міжнародних донорів.

Уряд використовуватиме цей фонд для того, щоб не підвищувалися тарифи.

Вітренко зазначив, що різницю між економічно обґрунтованими та поточними тарифами держава компенсуватиме учасникам ринку: ТКЕ та операторам газорозподільних мереж, тариф яких не покриває їхні витрати, а також "Нафтогазу" за виконання покладених Кабміном "спеціальних обов'язків" продавати ресурс на пільгових, а не на комерційних умовах.

"Це також дасть можливість "Нафтогазу" запозичувати кошти на закупівлю газу. Власного видобутку Нафтогазу не вистачає для покриття всіх потреб населення, як прямого споживання, так і через централізоване опалення на газу, та виробничо-технологічні витрати в газорозподільних мережах", – сказав голова НАК.

Він зазначив, що "Нафтогаз" зможе пояснювати кредиторам, що він потім отримує достатньо грошей від продажу цього газу, оскільки різниця в тарифах покриватиметься з держбюджету.

Зазначимо, що напередодні "Нафтогаз" повідомив, що схвалений 10 травня 2022 року законопроєкт "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення", зокрема, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифи на теплову енергію та супутні послуги.

Що відомо

  • Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко анонсував створення державної мережі АЗС. Компанія має стати національним оператором на ринку нафтопродуктів, щоб забезпечити справедливість цін на ринку. Таке завдання поставив президент Володимир Зеленський.

Читайте також

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Вторгнення Росії в Україну, день 94. Текстовий онлайн

В Україну надійшли артилерійські установки та ракети "Гарпун" — Резніков

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок