Перейти до основного змісту
США схвалили передачу Україні реактивних систем залпового вогню — ЗМІ

США схвалили передачу Україні реактивних систем залпового вогню — ЗМІ

США схвалили передачу Україні реактивних систем залпового вогню — ЗМІ
. Фото: УНІАН

Адміністрація президента США Джозефа Байдена схвалила відправку в Україну реактивних систем залпового вогню великої дальності.

Як пише видання The New York Times з посиланням на американських посадовців, про передачу зброї, імовірно, буде оголошено наступного тижня. Пакет озброєння включатиме мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які наразі використовує Україна.

Попри те, що офіційні особи не надали подробиць про те, які саме типи ракет нададуть США, видання пише, що Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS (Gueded Multiple Launch Rocket System). Це високоточна зброя з супутниковим наведенням

Також США планують включити до наступного пакета озброєнь для України реактивні системи залпового вогню HIMARS, які пересуваються на шасі колісних вантажівок.

Раніше, 26 травня, головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний заявив, що ЗСУ потребують зразків озброєння, які дадуть можливість уражати противника на великій відстані.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 26 квітня на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині відбулася зустріч міністрів оборони 40 країн, метою якої було узгодження військової допомоги для України у протистоянні з Росією. За її результатами було домовлено утворити постійну Контактну групу на підтримку України, яка збиратиметься кожного місяця.
  • Як заявила після зустрічі тодішня речниця Білого дому Джен Псакі, понад 30 країн зголосилися виділити більш як п’ять мільярдів доларів для надання військової допомоги Україні в її протистоянні з Росією.
  • 9 травня президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України. Цей законодавчий акт має спростити надання великих обсягів зброї Україні.
  • 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів; тепер цей закон ще має підписати президент Джо Байден. Тоді ж державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримує додаткове озброєння на суму до 100 мільйонів доларів.
  • За даними Міноборони США, з початку роботи адміністрації Джо Байдена Сполучені Штати виділили Україні понад 4 мільярди доларів на підтримку безпеки, зокрема понад 3,4 мільярда доларів з початку повномасштабного вторгнення Росії.
  • Україна має отримати від Литви 20 бронеавтомобілів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків для розмінування.
  • Польща передала Україні понад 200 пострадянських танків T-72. Такої кількості техніки достатньо, щоб оснастити дві танкові бригади.
  • Німеччина досягла домовленості про постачання Україні семи самохідних броньованих гаубиць Panzerhaubitze 2000. Також Німеччина вже надала Україні 16 млн снарядів, тисячі фауст-патронів, ракетні комплекси Stinger та тисячі інших озброєнь. Наступним кроком будуть танки, гаубиці, засоби для боротьби з дронами та наземними військами.
  • 23 травня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Данія передасть Україні протикорабельні ракети, а Чехія — гелікоптери, танки і ракетні системи.
  • Канада направить Україні понад 20 тисяч снарядів для 155-міліметрових гаубиць М777, які раніше були надані країнами Заходу для потреб ЗСУ.

Читайте також

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

Ленд-ліз: як США допомагатимуть Україні перемогти у війні

Вторгнення Росії в Україну, день 93. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції
На початок