На Житомирщині у колаборантстві підозрюють майже 30 жителів області

На Житомирщині у колаборантстві підозрюють майже 30 жителів області

На Житомирщині у колаборантстві підозрюють майже 30 жителів області
Начальниця відділу дізнання Нацполіції Житомирщини Валентина Коротких-Булавіна.Житомир, 27 травня 2022 року. Колаж: Суспільне Житомир

Станом на 27 травня про підозру у колаборантстві повідомили 28 жителям Житомирщини. Про це Суспільному розповіла начальниця відділу дізнання Нацполіції в області Валентина Коротких-Булавіна.

За її словами, є певні райони, де колаборантів затримують частіше, але мова все ж йде про конкретних людей, а не про території.

"Станом на сьогодні (27 травня – ред.) головним управлінням в Житомирській області повідомлено про підозру 28 особам. Найбільше підозр колаборантам повідомили у Житомирі, Олевську, а також в Коростенському та Бердичівському районах. Тут мова не йде про певну територію, мова йде про осіб. Що стосується виявлення колаборантів, то цим займаються працівники Нацполіції в Житомирській області та працівники СБУ. Покарання за колабораційну діяльність передбачено статтею 111 Кримінального кодексу України – це позбавлення права обіймати певні посади на термін 10-15 років", – поінформувала Катерина Коротких-Булавіна.

Що відомо

  • На Житомирщині суд виніс вирок у першій в області справі про колабораціонізм.
  • У Бердичеві СБУ виявила інкубатор ботів, де вирощували тисячі акаунтів для кібератак.
  • Фахівці СБУ затримали у Житомирі місцевого жителя – етнічного росіянина, який шерив у соцмережах проросійський контент.
  • На Житомирщині затримали двох чоловіків: одного підозрюють у держзраді, іншого – у колабораціонізмі.
  • На Житомирщині СБУ виявила ще трьох колаборантів, які підтримували військову агресію РФ.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок