Мавпяча віспа в Україні буде, але її локалізують, — головний санлікар

Мавпяча віспа в Україні буде, але її локалізують, — головний санлікар

Ексклюзивно
Мавпяча віспа в Україні буде, але її локалізують, — головний санлікар
Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін вважає, що в Україні, напевно, будуть зареєстровані випадки мавпячої віспи, але епідеміологічного спалаху не буде.

Як Кузін розповів в інтерв'ю Суспільному, наразі у світі зареєстровано вже понад 170 випадків мавпячої віспи. Санітарний лікар пояснив, що для того, аби інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, і хвороба передається не так швидко, як коронавірус.

Читайте також: Мавпяча віспа: які симптоми, хто в групі ризику – тернопільський епідеміолог

"Не достатньо поспілкуватися з людиною поруч, потиснути їй руку, треба мати доволі тривалий близький контакт, як з виділенням цієї людини, або з, наприклад, кров‘ю, або з якимось біологічним матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не є така велика, як при ковіді", — додав Кузін.

Він наголосив, що наразі є чіткі інструкції для лікарів епідеміологів, як в Україні, так і усьому світі.

"Алгоритм дуже схожий за ковідом. І впродовж інкубаційного періоду і впродовж самої хвороби ці люди повинні перебувати в закладі охорони здоров‘я. Це по суті лікування і дорівнює невеличкому карантину. Після того, як людина одужала, вона вже не представляє ніякої загрози для навколишнього середовища, для людей і у тому числі вона не є інфекційна для них", — додав Кузін.

Лікар розповів, що наразі у світі не планують проводити масову вакцинацію від мавпячої віспи.

"Захворювання доволі рідко протікає у важкій формі, тому швидкість передачі його є мінімальною, тому ризики його епідемічного поширення для світу також мінімальні", — сказав медик.

Він висловив упевненість в тому, що в Україні такі випадки будуть зареєстровані.

"Але ми дійсно точно знаємо, яким чином проводити епідеміологічне розслідування, ми точно знаємо чим лікувати, як лікувати. І що треба застосовувати, щоб цей випадок був локалізований. Тому я не впевнений, що буде спалах", — наголосив він.

Що відомо

  • Мавпяча віспа — рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється через диких тварин у частинах Західної та Центральної Африки. Серед його симптомів — лихоманка та характерні висипи. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко виявляється за межами Африки.
  • За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, станом на 21 травня щонайменше 92 підтверджені випадки мавпячої віспи були виявлені у 12 країнах членах Організації, де цей вірус не є ендемічним (тобто властивим для цих країн).
  • Колишній експерт ВООЗ Девід Гейман в інтерв’ю AP припустив, що нинішній спалах мавпячої віспи може бути пов’язаний із рейв-вечірками у Бельгії та Іспанії, де зокрема через сексуальні контакти вірус міг неконтрольовано поширитися.
  • Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу.

Читайте також

Мавп’яча віспа: що потрібно знати про вірус та чи буде у світі нова пандемія

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок