Бельгія запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу

Бельгія запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу

Бельгія запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу
. Unsplash

Бельгія стала першою країною, яка запровадила обов'язковий карантин для хворих на мавпячу віспу. У країні виявили трьох інфікованих у Фландрії.

Про це повідомляє газета La Libre Belgique.

Бельгійська група оцінки ризиків (RAG) та органи охорони здоров'я заявили, що інфікованим необхідно буде ізолюватися на 21 день. А всім, хто має симптоми, повинен звернутися за медичною допомогою.

Зазначається, що таке рішення ухвалене, оскільки в 14 країнах підтверджено спалахи захворювання, а лікарі попереджають про "значне зростання" захворювання у Великій Британії.

Довідка: Віспа мавп – рідкісна інфекція, яка здебільшого поширюється дикими тваринами в частинах Західної або Центральної Африки. Це зазвичай є легким вірусним захворюванням, серед симптомів – лихоманка та характерні висипи. Його  іноді плутають з вітряною віспою. Хвороба зазвичай поширюється при тісному контакті і рідко поширюється за межі Африки, тому випадки захворювання у світі викликали занепокоєння.

Що відомо

  • Випадки зараження мавпячою віспою виявлені в Австралії, Канаді, Іспанії, Португалії, Італії, Великобританії, Швеції та США. ВООЗ прогнозує збільшення кількості інфікованих у найближчі місяці і у зв'язку з цим скликає надзвичайну зустріч експертів для обговорення спалаху хвороби. На зустрічі, зокрема, обговорюватимуться заходи щодо боротьби з поширенням нового захворювання.
  • Станом на 21 травня у 12 державах, які не є ендемічними для вірусу, було зареєстровано 92 підтверджені випадки та 28 імовірних випадків мавпячої віспи. У МОЗ зазначили, що в Україні випадків захворювання на мавпячу віспу не зафіксовано, але розповіли, як передається хвороба, які ознаки та симптоми має, а також яка профілактика і діагностування мавпячої віспи.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок