Для відновлення зруйнованого окупантами музею Сковороди на Харківщині створили спецфонд

Для відновлення зруйнованого окупантами музею Сковороди на Харківщині створили спецфонд

Для відновлення зруйнованого окупантами музею Сковороди на Харківщині створили спецфонд
Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

Міністерство культури та Харківська обласна держадміністрація створили спеціальний фонд для відновлення національного музею Григорія Сковороди, у який окупанти поцілили у ніч проти 7 травня.

До його наповнення планують долучити не тільки державу, а також благодійників та міжнародних донорів, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

За його словами, вже є попередні домовленості з низкою західних партнерів, готових надати кошти на відновлення.

"Наразі це єдиний варіант, аби відремонтувати його швидко, не затягуючи. Адже, як ми знаємо, час в цьому випадку може лише погіршити зруйноване. В тому числі через погодні умови", — сказав Ткаченко.

Збір коштів буде публічним, держава контролюватиме прозорість процесу, зазначив міністр. У профільній комісії вже визначили перелік робіт, необхідних для відновлення музею: "Вірю, що ми зможемо зберегти внесок філософа не тільки в нашій памʼяті та на сторінках книжок, а й фізично".

Що відомо

  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня.
  • Музей Сковороди розташований у селі Сковородинівка Богодухівського району. Це був маєток XVIII століття, у якому останні роки свого життя працював та біля якого вперше був похований Сковорода. Музей планували відреставрувати: відремонтувати адміністративний будинок та облаштувати парк, повідомляв міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
  • Письменник та філософ Григорій Сковороді народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Верховна Рада ухвалила постанову "Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди” на державному рівні. У Києві презентували офіційну айдентику національної кампанії "Світ Сковороди", підготовлену до 300-річчя від дня народження українського філософа та письменника.
На початок