Житло для переселенців на Полтавщині: де та скільки будуватимуть

Житло для переселенців на Полтавщині: де та скільки будуватимуть

Житло для переселенців на Полтавщині: де та скільки будуватимуть

Будинки для людей, які переїхали через війну, зводитимуть насамперед в обласних центрах України. У Полтаві для цього планують використати три ділянки. Про це під час відеоконференції 26 травня повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

У Полтаві для проживання переселенців планують збудувати 100 тисяч квадратних метрів житлових площ. Вони розраховані на 2 тисячі людей, каже Дмитро Лунін. Для цього погодили ділянки площею 12 гектарів.

«Є домовленість з містом, що місто Полтава нам надасть (землю – ред.). Уже наступного тижня планують провести виконком і сесію і нам виділити ці три ділянки».

Фінансуватимуть будівництво з державного бюджету. Роботи мають завершити за пів року після того, як буде сплачений внесок у розмірі 30% від загальної суми. За словами Дмитра Луніна, на Полтавщині планують поселити людей до кінця року, щоб узимку вони жили в нових квартирах. Вартість квадратного метра площі – 24 тисячі гривень.

«У ці гроші повинні входити не тільки будівництво, але й ремонт, і мінімальна кількість меблів – кухня, санвузли, ліжка і так далі».

Кого будуть поселяти у першу чергу, поки не відомо. Нове житло переселенцям надаватимуть тимчасово, доки на їхніх територіях не відновлять будинки.

«Після цього це житло буде передаватися тим людям, які стоять у черзі. Наприклад, військовим або родинам військових, загиблих військових, афганців (учасників війни в Афганістані – ред.) і так далі».

До того часу, поки нові будинки не зведуть, переселенці зможуть жити у садочках, гуртожитках тощо, каже Дмитро Лунін. Крім того, діє програма щодо викупу квартир у забудовників у вже готових приміщеннях.

«На сьогодні нам подали заявку забудовники на 150 квартир точно, що готові продати. А загалом можлива кількість таких квартир до 500 на території області».

Ці приміщення, за словами начальника ОВА, теж повинні бути з ремонтом та меблями.

Що відомо:

  • Від початку повномасштабної війни на Полтавщину приїздять переселенці з областей, де тривають бойові дії. Для цього використовують власний транспорт та евакуаційні автобуси. Перша така колона в регіон приїхала з Сумщини 8 березня.
  • У Полтаві наприкінці березня почали приймати заяви для реєстрації переселенців та надання їм допомоги.
  • На Полтавщині зареєстрували понад 180 тисяч переселенців, повідомляв раніше Суспільному начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
  • 14 квітня у Полтавській громаді створили гуманітарний штаб для допомоги переселенцям та ухвали порядок, за яким надаватимуть компенсації власникам житла за поселення внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також:

"Дерево єднання": у селищі на Полтавщині створили в’язане графіті

На початок