У Литві попередньо підтримали цивільні союзи для ЛГБТ-пар

У Литві попередньо підтримали цивільні союзи для ЛГБТ-пар

У Литві попередньо підтримали цивільні союзи для ЛГБТ-пар
У Литві попередньо підтримали цивільні союзи для ЛГБТ-пар. Приміщення Сейму Литовської Республіки. Фото: Wikimedia Commons

Сейм Литви 26 травня підтримав у першому читанні проєкт закону про цивільні союзи для одностатевих пар, а також поправки до Цивільного кодексу для юридичного закріплення поняття "тісного союзу".

Про це повідомляє литовське видання LRT.

За законопроєкт проголосували 70 парламентарів, 49 висловилися проти, шестеро утрималися; поправки також підтримали 70 депутатів, тоді як 23 проголосували проти і ще 30 утрималися під час голосування.

Документи в середині травня ініціювала владна литовська коаліція. Вони покликані надати представникам ЛГБТ-спільноти такі ж права, як і гетеросексуальним парам: зокрема реєстрацію шлюбів, усиновлення і спільне володіння майном.

Розгляд законопроєкту про цивільні союзи в Литві вже відбувся у 2021 році, але тоді опозиція їх не підтримала. Тепер же литовський Сейм розглядає дві окремі ініціативи: про запровадження інституту цивільного союзу та про введення поняття "тісний союз".

Очікується, що обидва законопроєкти будуть допрацьовані в профільних комітетах і повторно розглянуті в червні 2022 року.

На сьогодні одностатеві шлюби легалізовані в 16 країнах Європейського Союзу, ще в чотирьох дозволені цивільні союзи для представників ЛГБТ.

Що відомо

  • Суд Європейського Союзу зобов’язав усі 27 держав-членів визнавати батьківство над дитиною в одностатевій парі, якщо це робить хоча б одна країна в ЄС. Суд обґрунтував це необхідністю забезпечити свободу пересування дитини територією Євросоюзу.
  • У березні 2021 року Європейський парламент оголосив територію Європейського Союзу "зоною свободи ЛГБТК+". Цю резолюцію прийняли у відповідь на те, що останні роки місцева влада в Польщі оголосила себе "вільною від ідеології ЛГБТК+".

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок