Як сприйняли закон про ринок землі аграрії Херсонщини

Як сприйняли закон про ринок землі аграрії Херсонщини

Як сприйняли закон про ринок землі аграрії Херсонщини Суспільне Херсон

З 1 липня 2021 року в Україні запрацює ринок землі. На позачерговому засіданні Верховної ради депутати ухвалили закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Микола Халупенко – голова фермерського господарства. У нього 50 га землі, на яких він вирощує виноград. Закон про ринок землі чоловік підтримує:

"Він навіть кращий, ніж в деяких європейських країнах. Для прикладу, Польща. Там дозволяють купляти 300 га, дозволяють купляти іноземцям, в нас це заборонено. Але є одне «але», я боюся, що олігархи "причеплять до нього ноги" і він втратить свою реальність і не буде використовуватися так, як він прописаний".

Микола Халупенко порівнює аграрну галузь України, Польщі та Туреччини. Говорить, якщо влада забезпечить українців можливостями працювати на землі, то фермерів в Україні побільшає:

"На сьогодні Україна бідна тим, що в нас лише 30 тисяч фермерів. 3 млн в Польщі, близько 2 млн в Туреччині. Якщо цей закон буде підтверджено якимись фінансовими програмами, дати можливість людині, яка хоче в аграрній галузі працювати, отримати кредит років на 10-15, я думаю, може в рази вирости кількість фермерів, а 100 га, це вже можна займатися і зерновими культурами, і овочевими, або і взагалі тримати стадо кіз чи щось таке".

Його колега Ігор Брагінець директор приватного сільськогосподарського підприємства у Чаплинському районі. Говорить, що закон про ринок землі потрібен, але в Україні багато інших не вирішених питань:

"З одного боку трохи врахували наші думки щодо питання непродажу державної та комунальної землі, про те, що перші роки потрібно допускати на ринок тільки українців-фізичних осіб, але з іншого боку, не врахована думка про те, що вся реформа повинна робитися в інтересах аграріїв, тобто виробників. В усьому світі тільки платники податків, за них держава в першу чергу турбується, бо вона живе на ці гроші, а у нас в країні таке враження, що ми робимо цю реформу в угоду міжнародному валютному фонду і олігархату, зовсім не враховуючи, що в нас дуже багато незакритих питань і з консолідації земель. Особливо це стосується Херсонщини".

Закон про ринок землі ухвалили у другому читанні. Серед основних тез те, що:

Як сприйняли закон про ринок землі аграрії ХерсонщиниСуспільне Херсон

Як сприйняли закон про ринок землі аграрії Херсонщини

У ніч з 30 на 31 березня на позачерговому засіданні Верховна Рада України ухвалила закон про ринок землі. "За" проголосували 259 депутатів. Це один з двох законів, які потрібно було ухвалити, аби отримати допомогу від міжнародних партнерів. Думки народних депутатів від Херсонщини при голосуванні за цей закон розділилися. Троє членів партії "Слуга народу" проголосували "за", депутатка від цієї ж партії Вікторія Вагнер утрималася, "проти" голосував Ігор Колихаєв з партії "За майбутнє":

"Зараз Україна не готова до ринку землі. Нам потрібно мінімум 2-3 роки для того, щоб ми могли налагодити банківську, судову системи, навести порядок у держгеокадастрі. Ми маємо відцифрувати обсяги землі, які є в Україні, зробити сертифікацію, паспортизацію якості землі і найголовніше, створити державний земельний банк. Земля має лишатися в українського народу. І тільки за результатами референдуму потрібно приймати закон про купівлю-продаж землі".

Народний депутат України Павло Павліш так прокоментував свою позицію:

"Моя позиція за цей закон була з самого початку виражена, я підтримував дію цього закону в майбутньому. Мною було внесено низку правок, з чим Рада погодилася. Ми пішли на деякі поступки і трохи змінилася кінцева редакція цього закону,тому що у попередньому мало бути зазначено, що закон мав бути введений в дію з жовтня 2020 року".

Народна депутатка України Вікторія Вагнер говорить:

"Я вважаю, що в той спосіб, в який він приймався, це не дуже належно, тому що продаж землі або ринок землі в умовах кредиту, це неподобство. Земля – це дуже стратегічне питання, це фактично єдине, що залишилося і ми не можемо так бездумно віддавати під кредит. Це моя думка. В нас не готові геокадастри, в нас немає розміток земельних, в нас ще нічого немає, щоб ми правильно продавали свою землю".

Аліна Олефір, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди