"Лікарів без кордонів" звинувачують в неетичному використанні фото дітей

"Лікарів без кордонів" звинувачують в неетичному використанні фото дітей

"Лікарів без кордонів" звинувачують в неетичному використанні фото дітей
Фото: Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières/Facebook

Гуманітарну медичну організацію "Лікарі без кордонів" (MSF) звинуватили в комерційній реалізації зображень дітей, які пережили травматичний досвід та можуть їх ідентифікувати. Лікарі, фотографи, правозахисники та науковці звернулись до проєкту, щоб висловити занепокоєння через неетичне просування своєї роботи. Про це пише The Guardian.

У листі, який серед інших, підписали й колишні співробітники, йдеться, що організація дозволила опублікувала та дозволила продаж фотографій, які експлуатують вразливих чорношкірих людей, зокрема дітей. Як приклад наводять кілька світлин, зокрема 14-річної дівчинки, яка шукала в клініці MSF ліки для профілактики ВІЛ і лікування внутрішніх травм після групового зґвалтування. Ціни на такі знімки варіюються від $80 до $500, деякі з них можна придбати у вигляді настінного полотна.

Лист надіслали після того, як MSF видалила зі свого сайту дві фотографії дитини, яка пережила зґвалтування в Демократичній Республіці Конго, визнавши їх неетичними та расистськими.

«Лікарів без кордонів» звинувачують в неетичному просування проєкту
«Лікарів без кордонів» звинувачують в неетичному просуванні проєкту. Фото: Letter to the Board of Médecins Sans Frontières/Doctors Without Borders

Лист підписали півтора десятка фотографів — серед них Ніна Берман, Донна Феррато, Ендрю Джон Джексон, Шон Коннелл, Енді Дей та Сміта Шарма, яка отримала нагороду Amnesty Media за документування торгівлі дітьми в Індії та Бангладеш.

Колишній співробітник MSF в Карачі, Пакистан Хасан Захід зазначив, що "Уся бізнес-модель MSF заснована на продажу людських страждань, що є частиною її колоніальної спадщини. Доки ця бізнес-модель залишається незмінною, ми продовжуватимемо красти гідність пацієнтів заради фінансування операцій".

"Лікарів без кордонів" на противагу заявили, що організація не отримує прибутку від продажів стокових зображень. Водночас вони визнали, що деякі знімки не відповідають етичним стандартам та пообіцяли вирішити це питання, обмеживши продаж таких фотографій.

"Лікарі без кордонів" — незалежна міжнародна медична гуманітарна організація. Лауреат Нобелівської премії миру 1999 року за гуманітарну діяльність та допомогу постраждалим під час збройних конфліктів, від природних і техногенних катастроф. 20 грудня 2011 року Організація відзначила своє 40-річчя.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад