Прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер вважає, що в разі поразки України у війні з Росією наступною жертвою російської агресії стане його держава. Як повідомляє CNN, про це Геґер заявив під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 25 травня.
"Якщо Україна програє, Словаччина буде наступною. Вони (українці — ред.) повинні перемогти", — сказав словацький прем’єр.
Політик також розкритикував держави-члени Європейського Союзу за надмірну залежність від російських енергоносіїв і закликав їхніх літерів "перестати компрометувати" власні принципи у відносинах із Росією.
"Ми, по суті, надто довго торгували своїми цінностями в обмін на дешеві газ і нафту. Компроміси з Путіним призвели до війни в Україні. Агресивної війни, де помирають люди. (Українці — ред.) проливають кров за наші цінності, щоб цього не робили ми", — додав Геґер.
Прем’єр Словаччини також закликав Європейський Союз сприяти якнайшвидшому входженню України та держав Західних Балкан до об’єднання. Для цього, на його думку, потрібно розробити "стандартизовані правила".
Читайте також: Франція вітає заявку України на членство в ЄС — МЗС країни
Що відомо
- Країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці. Про це під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
- Раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що північноатлантичний альянс має й надалі підтримувати України та намагатись запобігти подальшій ескалації конфлікту у Європі, обумовленого російською агресією.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 91. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!