Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей

Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей

Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей
facebook.com/ira.rasadina

Харківська волонтерка Ірина Рассадіна планувала забрати з Маріуполя двох знайомих. Натомість вивезла сімох людей. Жінка потрапила до міста у березні, наступного дня після того, як російські війська скинули авіабомбу на драмтеатр.

Ірина займалася волонтерством і раніше: допомагала жінкам після хіміотерапії, опікувалася вихованцями двох дитячих будинків для дітей з вадами розвитку, під час війни возила гуманітарну допомогу у Харків. До Маріуполя жінка їхала, щоб евакуювати знайомих.

"Я їхала за конкретними двома людьми. Це була жінка мого друга і її батько, хворий. І на початок війни на 24 лютого вона була там", — розповідає Ірина.

"Я зламалася після цього". Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей
Фото з особистого архіву Ірини. facebook.com/ira.rasadina

Волонтерка говорить, що забрати дружину з Маріуполя попросив друг, який надав авто. На під'їзді до Маріуполя на блокпосту машину в Ірини хотіли забрати: "Я кажу: буду їхати назад через цей блокпост, я ж не можу їхати іншим шляхом — заберете у мене машину, коли я вивезу дітей. Я почала плакати — і спрацювало".

Знайомі Ірини жили поряд з Маріупольським драмтеатром. Російські військові напередодні скинули туди авіабомбу. Дорогою жінка зібрала у машину семеро людей. Увесь час, говорить Ірина, місто не припиняли бомбити.

"Я зламалася після цього". Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей
Драматичний театр в Маріуполі після авіаудару. Завали драмтеатру у Маріуполі,фото з телеграм каналу радника мера Маріуполя Петра Андрющенка

"Я побачила вщент розбиті вулиці і розбиті автівки і як все це висить — дроти, згорілі пожежні машини, згорілий тролейбус, автобус. Це виглядало все як сюр, як горор. Як у фільмі про жахливу катастрофу", — згадує вона.

Назад волонтерка вирішила їхати полями. Вони були замінованими, згадує Ірина: "Коли ми в’їхали у ці поля я зрозуміла — розвертатися у мене немає шансу. Я запам'ятала цю дорогу і потім, коли ми виїхали на асфальтовану трасу, я цю дорогу замалювала собі".

"Я зламалася після цього". Волонтерка з Харкова вивезла з Маріуполя сімох людей
Ірина з людьми, яких вдалося вивезти з Маріуполя. facebook.com/ira.rasadina

Карту жінка передала іншим волонтерам, завдяки їй — вдалося вивезти більше трьохсот людей з Маріуполя, каже Ірина.

Сама більше вже не поїхала: "Я зламалася після цього. Тому що я побачила там те, що не потрібно забувати, напевно. Маріуполь був як останньою краплею для мене, я зрозуміла, що більше не можу. Я вигоріла після того, як в мене розбомбило домівку. І роботи в мене більше немає. Мені повертатися нікуди".

Ірина виїхала до Швеції, де продовжує збирати гроші для волонтерів.

Читайте також

Харківська художниця Поліна Кузнєцова в Івано-Франківську покаже роботи, створені під час війни

На початок