Колишній державний секретар США, історик і фахівець із міжнародних відносин Генрі Кіссінджер заявив, що Україна повинна поступитися Росії частиною території, а США і Захід — не розраховувати на російську поразку у війні.
Як повідомляє The Daily Telegraph, про це Кіссінджер заявив під час конференції на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 23 травня.
На його думку, Захід повинен змусити Україну прийняти ситуацію, яка склалася до початку повномасштабного вторгнення (тобто до 24 лютого), а також не "піддатися настрою на цей момент".
"Переговори (між Україною і Росією — ред.) повинні початися в наступні два місяці, перш ніж стануться катаклізми й напруження, які буде непросто подолати. Ідеальний варіант — щоб лінією поділу було повернення до статусу-кво на момент початку війни", — сказав дипломат.
Кіссінджер додав, що "розгортання війни за межами цієї лінії буде вже війною не за свободу України, а новою війною проти самої Росії".
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи пропозицію колишнього держсекретаря США поступитися частиною української території Росії, припустив, що він так само легко б запропонував віддати Польщу та Литву.
"Добре, що українці в окопах не мають часу на "Давоських панікерів". Вони дещо зайняті захистом Свободи й Демократії", — написав він у Twitter.
Читайте також: Українські науковці відповіли на статтю The New York Times, де засумнівались у готовності США підтримати Київ
Що відомо
- 98-річний Генрі Кіссінджер був державним секретарем США за президентів Річарда Ніксона та Джеральда Форда. Відомий як ініціатор політики зближення Вашингтона з Китаєм у 1970-х роках, а також як автор низки праць про історію й теорію міжнародних відносин.
- У 2014 році під час окупації Криму Росією Кіссінджер пропонував Україні відмовитися від вступу до Північноатлантичного Альянсу, інтегрувати Крим в Україну мирним шляхом, а також шукати порозуміння між РФ і Заходом.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!