Українські науковці відповіли на статтю The New York Times, де засумнівались у готовності США підтримати Київ

Українські науковці відповіли на статтю The New York Times, де засумнівались у готовності США підтримати Київ

Українські науковці відповіли на статтю The New York Times, де засумнівались у готовності США підтримати Київ
. Фото: Unsplash

Українські науковці оприлюднили відкритого листа у відповідь на редакційний матеріал The New York Times від 19 травня, в якому стверджувалось, що Сполучені Штати повинні встановити межі підтримки України в її війні з Росією.

Текст листа оприлюднило видання "Forbes Україна".

На думку авторів листа, "редакційна колегія New York Times підриває власну аналітичну журналістську роботу безвідповідальною, некомпетентною статтею зі слабкими аргументами, яка демонструє що завгодно, але не знання про Україну і колоніальну жорстокість Росії в регіоні".

Зокрема стаття NYT підводить до того, що "саме Україна повинна ухвалювати складні рішення" — а саме віддати частину території Росії, щоб закінчити війну, зазначається в листі.

"Ця ідея заснована на хибній думці про те, що Росія поважатиме будь-які гарантії припинення вогню чи безпеки і більше не буде чинити звірства на підконтрольних їй територіях", — йдеться в листі.

Окремо українські науковці критикують натяки в статті The New York Times на те, що підтримка України з боку США тягне за собою "надзвичайні втрати і серйозні небезпеки". Адже, додають вони, в разі припинення допомоги Україні Заходом ці "небезпеки" не зникнуть.

"Для тих, хто слідкує за Москвою і лише краєм ока бачив Україну, українська рішучість, тотальна перемога у війні і постійний успіх у протистоянні нападу, якого не бачили з часів Другої світової, будуть дивиною і чимось неймовірним.

Але для українців і Західних аналітиків, які вивчали колоніальну й імперіалістичну політику, щоб зрозуміти Східну Європу і тих, хто був під ярмом СРСР, для тих, хто вважає Україну дійсно незалежною державою із гідним народом, а не просто вектором російської політики, нас український успіх не дивує.

І ми знаємо, що з необхідною підтримкою США, Європи і міжнародної спільноти Україна переможе у цій війні", — підсумовують автори листа.

Підписантами листа є Київська школа економіки та громадська організація RazomГромадська організація, що була створена у січні 2014 року у США на підтримку народу України у його прагненні до демократії, справедливості та поваги прав людини. У команді є представники різних країн та прошарків суспільства, зокрема журналісти, політики, лікарі, вчителі, інженери, студенти. Мета організації — сприяти розвитку демократії та громадянського суспільства в Україні, залучаючи світову мережу експертів та організацій, які підтримують активістів та правозахисників в Україні. .

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок