Рада Європейського Союзу 24 травня погодила режим тимчасової лібералізації торгівлі з Україною, в межах якого протягом року українські товари ввозитимуться в ЄС без мит. Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.
Згідно з ухваленим ЄС рішенням, лібералізація торгівлі стосується:
- всіх мит відповідно до поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, які ще не були лібералізовані, зокрема: товарів промисловості, мита на яких мали поступово зникнути до кінця 2022 року, овочі та фрукти, а також товари сільського господарства;
- збору антидемпінгових мит на товари українського походження;
- застосування загальних правил імпорту щодо товарів українського походження.
Тепер рішення має бути оприлюднене в Офіційному журналі ЄС. Воно набуде чинності наступного дня після публікації.
Читайте також: ЄС призупинив мита для українських товарів. Хто з підприємців від цього виграє
Що відомо
- Європейська комісія 27 квітня офіційно запропонувала призупинити всі мита на ввезення товарів із України на один рік. Такий крок, за словами відомства, допоможе підтримати українську економіку в умовах війни з Росією. А 19 травня рішення про лібералізацію торгівлі ухвалив Європейський парламент.
- 8 травня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив про скасування імпортних мит на товари з України на один рік для підтримки української економіки на тлі повномасштабного вторгнення Росії. Наприкінці квітня Велика Британія вже запровадила пільговий режим у торгівлі з Україною.
- Міністерка торгівлі США Джина Раймондо 9 травня оголосила про тимчасове призупинення дії 232 мит на сталь українського виробництва. Цей крок спрямований на підтримку української економіки.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!