Безоплатні курси української мови для переселенців організували у Черкаському державному технологічному університеті. Уроки відбуватимуться у форматі вільного спілкування двічі на тиждень по годині, розповіла Суспільному завідувачка кафедри української мови та загального мовознавства Олена Пчелінцева.
Серед охочих поліпшити знання з української — Вікторія Сокирко з Рубіжного Луганської області:
"У нас російськомовне населення і я хотіла б свою українську мову удосконалити. Зараз є така можливість, тож я хочу скористатися нею".

"Живу в Україні і повинна розмовляти державною мовою", – зазначила черкащанка пані Галина. Тому вона долучилася до курсів з української:
"Я живу в Черкасах 47 років. І до цього часу такої гострої потреби у мене не було. Взагалі не було потреби. Я читаю українською, дивлюсь фільми, розмовляю з іншими людьми російською, а вони зі мною українською чи російською. Ми розуміли один одного. А зараз стало зрозуміло, що це дуже важливо жити в країні і розмовляти державною мовою".
У розмові забагато суржику, тому це необхідно виправляти, розповів черкащанин пан Олег:
"Я стараюсь українською розмовляти та іноді проскакує російська мова. Нема мови – немає народу".

Анжеліка Карлова на заняття прийшла з донькою. Вони приїхали з Боярки. І хоч українську мову розуміють, проте частіше спілкуються російською.
"Коли я прочитала на сайті переселенців, що буде такий курс, я вирішила, що ми підемо. Тому що зараз як-не-як важливо розмовляти українською мовою. Зараз ми намагаємося перейти на українську мову. І вся родина так. У нас троє діток, і нехай розмовляють українською".

На перше заняття прийшло два десятки людей. Такою кількістю задоволена, зазначила викладачка Олена Пчелінцева:
"У нас формат навчання ігровий, вільного спілкування. Оскільки мета цих курсів - не навчити граматики, не навчити складати якісь тести для держслужбовців чи ЗНО, чи інше. А зробити так, щоб люди, які хочуть почати говорити українською, почали говорити, зняти психологічний бар’єр, навчити їх спілкуватися в простих побутових ситуаціях: в магазині, на вулиці, у транспорті, в інших місцях. Тобто щоб люди не боялися говорити українською".
Зі слів пані Олени, курси триватимуть до кінця червня.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Читайте також
- Розмовний клуб: у Черкасах переселенців навчають української мови
- Шиють подушки та збирають речі: у селі на Черкащині діє гуманітарний центр
- Для порятунку життя черкащан і переселенців – британці передали авто "екстренки"