Найбільше злочинів РФ проти культурної спадщини України фіксують на Харківщині — омбудсман

Найбільше злочинів РФ проти культурної спадщини України фіксують на Харківщині — омбудсман

Найбільше злочинів РФ проти культурної спадщини України фіксують на Харківщині — омбудсман
Зруйнований російським обстрілом музей Григорія Сковороди на Харківщині. Травень 2022 рік. Фото: t.me/synegubov

94 з 353 задокументованих випадків воєнних злочинів російських окупантів проти культурної спадщини України зафіксували на Харківщині.

Про це 21 травня повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова.

"Від початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну Харківщина постійно перебуває під авіаударами та бомбардуваннями", — каже Денисова.

За її словами, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в Харківській області зруйновано 8 пам’яток культурної спадщини та понад 80 пам’ятників архітектури.

"Найбільше ушкоджень зазнали Меморіальний комплекс "Дробицький яр" жертвам Голокосту, залишки Ізюмської фортеці, збудованої у 1681 році, Меморіал пам’яті Другої світової війни, Бібліотека ім. Короленка, одне із найстаріших і найбільших книгосховищ в Україні, Харківський художній музей", — повідомила Денисова.

Уповноважена нагадала, що знищуючи об'єкти культурної спадщини, порушують статті 4 та 5 Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту.

"Такі дії агресора відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду є воєнним злочином", — написала Людмила Денисова.

Що відомо

  • Окупанти 20 травня обстріляли місцевий Палац культури біля центрального парку Лозової у житловому районі на півдні міста. Внаслідок російського обстрілу Лозової поранення отримали восьмеро жителів, в тому числі 11-річна дівчинка.
  • Національний музей Григорія Сковороди у Богодухівському районі знищений прямим влучанням російської ракети у ніч проти 7 травня. Внаслідок обстрілу поранення отримав 35-річний син директора музею, який залишився охороняти приміщення. Чоловіка витягли з-під завалів, медики діагностували у нього травму ноги та відправили до лікарні. Площа пожежі склала близько 280 кв. м. О 08:05 7 травня загоряння загасили. Приміщення знищене, однак найцінніші експонати не постраждали.
На початок