У Дніпрі відзначили День вишиванки. До свята долучилися жителі міста, волонтери та переселенці. Учасники акції вбралися у вишиті сорочки, об'єдналися в ланцюг єдності та заспівали українські пісні, повідомляють кореспонденти Суспільного, які відвідали захід.
Свято єднання
0 8:30 волонтери та переселенці почали збиратися біля пам`ятника Шевченку на Монастирському острові, щоб відзначити День вишиванки. До свята долучилася і директорка краєзнавчого музею Лисичанська Ніна Бондар.

“Я довго стояла і думала, що з собою збирати перед від’їздом. Вирішила – вишиванку обов`язково. Півтора місяці ми тут, і у Дніпрі нам пощастило: живемо у людини, яка нам здає свій будинок, маємо досить добрі умови”, – говорить Ніна.
На святкування завітав і 18-річний Олександр з Харкова. У Дніпрі хлопець більше двох місяців та займається волонтерством.
“Поїхали сюди до Дніпра, десь тиждень я сидів удома. Потім зрозумів, що вже не можу це робити. Знайшов місце, де потрібен, та пішов волонтерити, допомагати людям”, – говорить Олександр.

Волонтерка Вікторія Зелікова говорить: ніколи не мала вишиванки. Але цьогоріч придбала, адже захотіла підтримати українців.
Учасники акції об'єдналися в ланцюг єдності та заспівали українські пісні. На святі зібралися більше двох сотень людей.
Вишиванка-орігамі для дітей
Свято до Дня вишиванки влаштували і для дітей-переселенців. Волонтери провели майстер-клас з виготовлення вишиванки-орігамі, показали різновиди української вишивки та розповіли її історію.
П’ятирічна Марія приїхала до Дніпра зі Слов’янська. Дівчинка долучилася до створення вишиванки. Її мама каже: такі заходи допомагають дочці адаптуватися у новому місті.

“У неї довго не було спілкування. Ми вдома просиділи місяць, просто у замкнутому приміщенні. Після цього вона спершу трохи дикувато на все реагувала: ой, дітки, ой майданчик. І прийшовши сюди, вона просто розквітла”, – говорить мама Марії.

Майстриня Аліна Московченко говорить: вишиванки виготовляють з паперу, її прикрашають стрічками, візерунками. Також діти власноріч малюють якийсь орнамент.

Крім того, дітям показали українську вишивку з різних регіонів країни і розповіли про основні відмінності між ними.

Волонтерка Олена Лучко каже: зразки вишивок збирали більше двох років. “Це був 2015-2016 рік, нам їх привозили, надсилали з усієї України. І потім ми привозили ці зразки у різні школи, містечки Донеччини, і розповідали дітям, що таке наша національна вишивка, яке вона має значення”, – говорить Олена Лучко.
Читайте також
- Дніпрянка врятувала колекцію вишиванок з Подніпров’я
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро