Новопризначена суддя КСУ Грищук склала присягу

Новопризначена суддя КСУ Грищук склала присягу

Новопризначена суддя КСУ Грищук склала присягу
. Оксана Грищук, фото: Facebook / Оксана Грищук

Новопризначена суддя Конституційного Суду Оксана Грищук склала присягу. Вона стала суддею замість відстороненого з посади голови КСУ Олександра Тупицького, термін суддівських повноважень якого закінчився 15 травня.

Про це повідомляє Укрінформ.

Головував на засіданні заступник голови КС Сергій Головатий. Грищук зачитала присягу та скріпила її особистим підписом.

Після цього Головатий вручив їй суддівську мантію, нагрудний знак і посвідчення судді КСУ.

Участь у спеціальному пленарному засіданні КСУ взяли Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і постійний представник Верховної Ради у КС Ольга Совгиря.

Хто така Оксана Грищук

Професорка Львівського національного університету ім. Івана Франка. Народилася у 1977 році у Львові. 1999 року закінчила з відзнакою юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка. Проходила наукові стажування за кордоном у Віденському університеті у 2001 році, Вроцлавському університеті у 2004 році, Католицькому університеті імені Іоанна Павла II у місті Люблін у 2011 році, Університеті Ченстохова у 2019 році. Під керівництвом Оксани Грищук захищено 12 кандидатських дисертацій.

З 2020 року працює тренером-викладачем у Національній школі суддів України. Тричі рекомендувалася на посаду судді Конституційного суду — у 2017, 2019 та 2020 роках.

Батько — Віктор Грищук, член Вищої ради правосуддя. Відповідно до поданої декларації, чоловік — приватний підприємець, займається орендою нерухомого майна.

Що відомо

  • 15 травня закінчився дев’ятирічний термін суддівських повноважень відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького. Заступник голови суду Сергій Головатий видав розпорядження про припинення з ним трудових відносин.
  • Після закінчення повноважень Тупицького вакантне місце судді зайняла юристка Оксана Грищук. Указ про це ще 26 листопада 2021 року видав Володимир Зеленський.

Читайте також

Хто стане новим головою Конституційного суду та що зі справами проти Тупицького

ДБР розслідує втечу до Австрії ексголови КСУ Тупицького

Тупицький хотів через суд скасувати перевірку своєї декларації. ОАСК відмовив

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок