Через два місяці після заборони RT у Канаді Росія виганяє канадський мовник CBC

Через два місяці після заборони RT у Канаді Росія виганяє канадський мовник CBC

Через два місяці після заборони RT у Канаді Росія виганяє канадський мовник CBC
Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, 18 травня 2022 року. Фото: МЗС РФ

Росія у відповідь на заборону трансляції англо- і франкомовної версії пропагандистського каналу RT у Канаді 19 травня оголосила про закриття кореспондентського пункту канадської телерадіокомпанії CBC у Москві та анулювання акредитацій і віз її журналістів.

Про це заявила представниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.

За її словами, Канада нині провадить "неприховано русофобський курс", а CBC перетворився на "пропагандистський рупор, який розповсюджує фейки та сумнівного роду матеріали, що стосуються Росії, забувши журналістську етику і навіть елементарні правила пристойності".

"Ми б це терпіли. Терпіли багато років, не звертали уваги або дезавуювали фейки, розкривали їх та спростовували. Але були вжиті фактичні дії щодо російських ЗМІ. Відповідаємо так само", — стверджує Захарова.

Рішення про блокування мовлення RT і RT France уряд Канади оголосив ще 16 березня — тобто понад два місяці тому. Його обґрунтували тим, що "мовлення RT не відповідає стандартам, за якими оцінюються канадські мовники".

Головний редактор CBC Броді Фенлон заявив, що "дуже засмучений" цим рішенням. Він нагадав, що мовник протягом 44 років був присутній у Москві. Наразі там працюють 10 журналістів і редакторів. Усі вони продовжать висвітлювати події в Росії за кордоном.

"Рішення Путіна вигнати канадське ЗМІ з Москви — це спроба змусити його не повідомляти факти, і це неприйнятно. Журналісти повинні мати змогу працювати безпечно і без цензури, залякування і втручання", — прокоментував прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Після початку війни Росія запровадила відповідальність за публікацію "недостовірної інформації" про дії російської армії в Україні. На цьому тлі журналісти низки видань були змушені виїхати з Росії або припинити діяльність.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок