У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю

У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю

У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю
Суспільне Суми

У Сумському центрі "Романтика" видають продуктові набори людям з інвалідністю. Там пакунки з харчами видаватимуть до 20 травня включно.

Зранку 17 травня біля сумського молодіжного центру "Романтика" черга. Люди стоять за продуктовими наборами. Серед них й Олександр Пічунін. Чоловік має інвалідність першої групи – пересувається на візку. Каже, має бабусю дружину і кота, і всім протрібна допомога.

У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю
Суспільне Суми

За продуктовими наборами чоловік приїхав разом із дружиною. Жінка каже – продукти вже отримали, що всередині – поки не дивилися. "Ціни ростуть, пенсії маленькі, тому будемо економити, як можемо, і є нужденні, з ким ми ділимося. Сусідам допомагаємо, ділимося з сусідами з першого дня війни, всім під’їздом, домом ділилися, що в кого було", – розповіла жінка.

Пані Людмила прийшла, щоб отримати продукти для своєї матері. "Їй в цьому році 94 роки, вона – ветеран праці, учасник війни. Останній шматочок хліба ми не доїдаємо, але їй приємно, що піклується держава про таких людей. І ось я прийшла, щоб її якось підтримати", – розповіла сумчанка Людмила Захарова.

У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю
Суспільне Суми

Видають по два пакунки з харчами. В одному – макарони, м’ясні або рибні консерви, згущене молоко, кава. В іншому пляшка олії, печива, борошно, гречана крупа. "Це робиться з розрахунку на те, щоб одна особа задовольняла харчові потреби протягом місяця", – розповів волонтер Артем Бондарєв.

Пакували набори у приміщенні молодіжного центру волонтери. Працювало, кажуть, кілька десятків людей. Всього зібрали 8 тисяч наборів.

За перший день видали 1300 таких пакунків. Аби отримати харчові пакети, людина має бути зареєстрована у Сумській територіальній громаді. Також треба надати документи:

  1. паспорт,
  2. ідентифікаційний код, за умови відсутності інформації про такий номер у паспорті в формі ID-картки,
  3. документ, що підтверджує інвалідність – довідка до акту огляду МСЕК (із зазначення групи інвалідності).
У Сумах видають продуктові набори людям з інвалідністю
Суспільне Суми

Продукти привезли з Полтави, в Сумах – розподілили по громадах. Вартість одного набору – приблизно 800 гривень, говорить заступник сумського міського голови. Додає – пакунки можуть відрізнятися.

"Багато скарг постає, що ось не такій набір, як показали в школах. В школах було інше фасування, тут – інше. Було нарікання, що в одному пакунку – банка тушонки, а потім – кілька. Але по постанові передбачено, що консерви можуть бути м’ясні, рибні або, навіть, бобові. Тому тут порушень ніяких немає", – повідомив заступник міського голови Станіслав Поляков.

Людям, що мають інвалідність першої-другої групи, продуктові набори у "Романтиці" видаватимуть до 20 травня включно – з 10-ї години по 16-ту. З наступного тижня, говорить Станіслав Поляков, харчі планують роздати людям з третьою групою інвалідності.

Що відомо

  • Видача продуктових наборів почалася 9 травня. Отримали їх вже члени багатодітних родин, внутрішньо переміщені особи, які зареєстровані у міському департаменті соцзахисту та опікуни недієздатних людей.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок