Гончарство онлайн: гончар із села Стольне створює вироби з глини та навчає цьому у прямому ефірі

Гончарство онлайн: гончар із села Стольне створює вироби з глини та навчає цьому у прямому ефірі

Гончарство онлайн: гончар із села Стольне створює вироби з глини та навчає цьому у прямому ефірі оригінал

У прямому ефірі створює вироби з глини. Гончар із села Стольне Олег Луцук під час карантину проводить онлайн майстер-класи. Раніше викладав ремесло дітям в школі, там працював гурток. Тепер, не виходячи з дому, продовжив викладацьку роботу. Щодня вдома робить з глини різні фігурки, сопілки, горщики. Вирішив поділитися своїми навиками у мережі Фейсбук, там у гончара 5 тисяч друзів, прямі ж ефіри переглядають 200-300 глядачів.

Олег Луцук – у прямому ефірі на Фейсбуці: «Добрий день друзі, от сьогодні така цікава трансляція, трансляція про трансляцію, ех, обривається. О, з’явилось».

«Сьогодні покажу, як можна зліпити на гончарному колі гончарний виріб, оце приблизно отак, щось буде. Одрізаємо шматочок глини, червона словенська глина, ох, замерзла, сьогодні холодно, багато брати не буду».

Далі гончар вручну вимішує глину.

« Все це проходить в реальних умовах, холодно, бачите, ні, не йде пар, але показую, бачите, справжній лід, оце в таких кошмарних умовах зараз буду робити горщик».

Тепер Олег Луцук центрує глину на гончарному крузі.

«Зробимо найпопулярнішу річ, горшок. Те, що потрібно в кожній сільській хаті. Все починається знизу, зробили оце, далі ми підіймаємо глину, от так от доверху. От так».

За всім цим процесом у прямому ефірі спостерігають 10 глядачів.

Олег Луцук сформував горщик, тепер його декорує.

«Зараз досить цікавий буде ефект, потихеньку-потихеньку, і от, так от, оп. Витираємо руки, у гончара руки мають бути чисті, як совість. От знімаємо горщик. Ну що, дякую за увагу, сьогодні був я і горщик, завтра покажу ще щось цікаве. До побачення».

Прямий ефір закінчився. За 9 хвилин Олег Луцук зліпив глиняний горщик, далі він повинен висохнути та відправитись до печі. Майстер пояснює:

«Далі, коли вона вже суха, встановлюється от сюди, от тут спіралі, от сюди встановлюються роботи. Вмикається програматор».

Піч нагрівається до 1000 градусів, каже Олег Луцук, протягом 4-6 годин глечик випалюється. На Фейсбук сторінці гончара 5 тисяч друзів, а такі прямі ефірі переглядають від 200 до 300 глядачів. Виглядає те так.

Така ідея, каже Олег Луцук прийшла через карантин.

«Майстерня - в школі, там і дітки займаються, і я такі от речі робив. Зараз карантин, зараз такі умови, що працюємо дистанційно. Працювати дистанційно, значить що потрібно людям показувати, проводити якісь майстер класи і так далі. Виникла ідея, от спробував, провів коротенькі, от бачу багато повідомлень, люди телефонували, ну вирішив – потрібно продовжувати. От два ефіри вже було, сьогодні буде ще, завтра-післязавтра ще щось зробимо».

Зі своєї майстерні через карантин гончар привіз частину робіт до себе додому, тут є і вироби з серії «Зоопарк».

«Постійно вони додаються, ну от коні отакі, ще два коня є. Хочеться зробити альтернативу менському зоопарку, от такий от мистецький зоопарк. І, я впевнений, найближчим часом я такий зоопарк зроблю».

Також Олег Луцук показує чайник, який зліпив нещодавно.

«Це от свіженький такий чайничок, назвав його «Новонароджений», сюди наливається винце, а звідси виливається. На ніжках, збираюсь ще зробити по келиху, які будуть на ручках висіти. Ну, деталі поскручувати - це швидко, ну тут ось голова, раз деталь, два деталь, три деталь, чотири. Ручки, ну і носик чайничка».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди