Україна завоювала 13 нагород за дванадцятий день Дефлімпіади: у збірної 129 медалей та перше місце в медальному заліку

Україна завоювала 13 нагород за дванадцятий день Дефлімпіади: у збірної 129 медалей та перше місце в медальному заліку

Україна завоювала 13 нагород за дванадцятий день Дефлімпіади: у збірної 129 медалей та перше місце в медальному заліку НПКУ

Перше в історії "золото" в баскетболі.

Збірна України продовжує домінувати на Літніх Дефлімпійських іграх-2021. Упродовж десятого дня змагань українці завоювали 13 нагород, з яких 5 золоті, 6 срібні та 2 бронзові. І це дозволило Україні загалом дістатися до позначки 129 медалей на Дефлімпіаді-2021.

Ще до початку змагального дня Україна гарантувала собі п'ять медалей: фінали у пляжному волейболі відбувалися між українцями, а в бронзовому матчі у жіночому волейболі суперниці українок знялися (через коронавірус у команді). Тож два "золота", два "срібла" та одна "бронза" - в активі українців.

Шість нагород вдалося здобути за день в легкій атлетиці, а окрім того - "срібло" у чоловічому волейболі (програш у фіналі збірній Туреччини) та "золото" у чоловічому баскетболі (обіграли збірну США, уперше в історії стали чемпіонами Дефлімпіади).

Усі медалі України за десятий день Дефлімпіади-2021

  • "Золото": чоловічий баскетбол, легка атлетика - жіноча естафета 4х400 м, чоловіча естафета 4х400 м, пляжний волейбол - Микола Цапленко / Олександр Полторацький (чоловіки, Україна №1), Раїса Рилова / Юлія Ярошевська (жінки, Україна №1)
  • "Срібло": чоловічий волейбол, легка атлетика - Наталія Урсуленко (метання диска), Катерина Потапенко (потрійний стрибок), Дмитро Вишинський (біг на 200 м), пляжний волейбол - Сергій Тарасов / Дмитрій Ренькас (чоловіки, Україна №2), Юлія Черненко / Анна Затилкіна (жінки, Україна №2)
  • "Бронза": жіночий волейбол, легка атлетика - Юлія Матвієвська (потрійний стрибок)

Медальний залік Дефлімпіади-2021 (після дванадцяти змагальних днів)

Збірна України завоювала 129 медалей - 56 золотих, 37 срібних та 36 бронзових. І за показником здобутих медалей, і за кількістю "золота" Україна йде одноосібним лідером у медальному заліку Дефлімпіади-2021.

У топ-3 змін не відбулося: слідом за українцями йдуть команди США та Японії.

Читайте також: Збірна України вперше в історії перетнула позначку в 50 золотих нагород на Дефлімпіаді

Що відомо

  • Дефлімпіада-2021 триває з 1 до 15 травня 2022 року. Усього на змаганнях розігрується 209 комплектів нагород.
  • Перша Дефлімпіда відбулася 1924 року. Україна дебютувала в 1993 році в Софії, Болгарія, тож Ігри в Кашіас-ду-Сулі для неї восьмі.
  • На останніх трьох Дефлімпіадах Україна незмінно фінішувала другою в медальному заліку, єдине перше місце за цим показником – у 2005 році.
  • До змагань на Дефлімпіаді-2021 не допущені Росія та Білорусь через повномасштабне вторгнення в Україну.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо