У Житомирі комісія обстежила більше 200 пошкоджених ракетними обстрілами об'єктів. Про це Суспільному розповів заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.
За його словами, станом на 12 травня на ремонт та відбудову пошкоджених будівель на території Житомирської області виділено сто мільйонів гривень з державного бюджету.
"На даний час у Житомирі з 208 об'єктів – 17 повністю зруйновані, 39 – потребують капітального ремонту, 149 – потребують поточного ремонту. На кожен об'єкт, окрім технічних звітів, буде дефектний акт та кошторис. Міська рада буде співпрацювати з обласною державною адміністрацією, щоб надати інформацію для розпорядника коштів", – поінформував заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.




Житомирянин Володимир Сушицький разом із дружиною, дітьми та онуками проживав у будинку неподалік міської лікарні. Три роки тому він зробив капітальний ремонт в оселі. Внаслідок авіаудару першого березня його будинок повністю зруйновано. Володимир Сушицький розповів, що тоді вдома була вся його родина.
"Я виходжу з ванни і якраз вибух, – розповідає Володимир Сушицький. – Все летить і двері падають на мене. Це – наша кухня, ми постійно тут всі збиралися і будемо збиратися. Меблі посічені осколками, шафи поламані, холодильник, здається, цілий, телевізори побиті. Цілого практично немає".


За декілька днів після авіаудару Володимир почав власноруч розбирати завали будинку. Три тижні тому, каже чоловік, до нього приходили представники комісії, які зафіксували пошкодження, завдані російськими військами.
"Написали, що все зруйновано, – каже Володимир Сушицький. – Так і є. Будуть виплати, а коли там вони будуть. Сусідка просила вивести сміття, а кажуть, що немає соляри. Я все своїми руками зробив. Тут баня була, навіс, але, що маємо, те маємо. Піноблок вибираємо, цеглу вибираємо, що можна врятувати. Головне, що живі. А так – руки, ноги є, лопата є, так що бери більше, кидай далі. Будемо все відстроювати".


Внаслідок авіаудару першого березня також було пошкоджено будівлю другої міської лікарні. Заступник директора з технічних питань лікарні Владислав Дубчак каже, що остаточну суму збитків, завданих медзакладу, станом на 12 травня ще не підрахували.
"Внаслідок авіаудару було пошкоджено понад 270 вікон, – каже Владислав Дубчак. – Були пошкоджені 68 дверей, близько ста квадратних метрів даху, є тріщини по стінах і по стелі. Суму ще не вирахували".

Що відомо
- Першого березня близько 22.00 Житомир зазнав авіаудару російських військ у мікрорайоні Богунія. Загинули чотири людини. Внаслідок авіаудару було пошкоджено 10 приватних будинків, два медичні заклади та три магазини.
- Житомирський обласний перинатальний центр, який першого березня зазнав обстрілів окупанта і тимчасово не працював, відновив роботу. Про це восьмого березня повідомили на сторінці департаменту охорони здоров'я Житомирської облдержадміністрації. Для безпеки пацієнтів в умовах воєнного часу були переоснащені всі резервні підвальні приміщення, створені пологові зали, післяпологові палати, палати для перебування вагітних, реанімаційні відділення та операційна. Також відновлює свою роботу поліклінічне відділення перинатального центру.
- У житомирській лікарні відновили пошкоджені обстрілами приміщення.
Читайте також
- У Житомирі попрощалися зі зруйнованою внаслідок ракетного удару будівлею ліцею №25.
- На Житомирщині поліцейські задокументували наслідки ракетного обстрілу військами РФ.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber