Білогура розповів про особливості навчального процесу у Чернігові в умовах воєнного стану

Білогура розповів про особливості навчального процесу у Чернігові в умовах воєнного стану

Білогура розповів про особливості навчального процесу у Чернігові в умовах воєнного стану
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові попри воєнний стан триває навчальний процес, і діти продовжують здобувати освіту. Хоча у місті від обстрілів та бомбардувань, які здійснили російські війська в період активних бойових дій, з 34 шкіл руйнувань різного ступеня дістали 27, з 52 дитячих садочків — 37, а з п’яти закладів професійно-технічної освіти постраждали всі п’ять.

Як відбувається навчальний процес у Чернігові в умовах нової реальності, коли закінчиться навчальний рік, чи відкриються садочки та чи можливе цьогоріч проведення випускних, про це та багато іншого в інтерв’ю телеканалу “Новий Чернігів” розповів начальник управління освіти Василь Білогура.

У Чернігові навчальний процес із використанням дистанційних технологій відновився з 11 квітня.

Чи відомо, скільки учнів повернулося до навчання?

Наразі майже всі учні повернулися до навчання. Станом на сьогодні з різних причин не повернулося до навчання 175 учнів. Безпосередньо ведеться робота всіх служб, є частина дітей, з якими не має зв’язку, тому шукають зв’язок з батьками та з’ясовуються причини, чому діти не приступили до навчання, адже ми створюємо всі умови. Сподіваюся, що найближчим часом це питання буде вирішено.

Коли у Чернігові завершиться навчальний рік?

Зважаючи на ті обставини, з яких досить велику перерву було здійснено в освітньому процесі, попередньо ми планували завершення навчального року 4 червня, але спільно з директорами ми радилися, а потім кожна педагогічна рада визначала відповідно до повноважень, що навчальний рік в закладах середньої освіти міста Чернігова завершиться 24 червня.

Як учні отримають свої свідоцтва про завершення загальної середньої освіти?

Всі документи учні отримають. Наразі управління освіти здійснило корегування передзамовлення документів. Відповідно, робили корегування по кількості, адже, є частина дітей, які визначилися, що вони завершать освітній процес в іншому навчальному закладі (105 дев’ятикласників, 63 — одинадцятикласників). Відповідно до цієї кількості була скорегована кількість замовлень. В цьому році кількість випускників 9-х класів — 2585, 11 класів — 1592. Плануємо, що видача документів відбудеться 29-30 червня.

Щодо дітей, які наразі перебувають за кордоном? Чи можуть за них свідоцтва забрати родичі або довірені особи?

Згідно з роз’ясненнями, яке надавало Міносвіти, діти зможуть завершити освітній процес, незалежно від місця свого перебування. Однак, отримання документів передбачає фізичну присутність. Тому, можливо, будуть ще додаткові роз’яснення, щодо порядку, хто саме зможе отримати документ. Це є документи суворої звітності, тому будь-які передачі через сторонніх осіб не передбачені.

Щодо табелів про завершення навчального року: яким чином вони формуватимуться?

Вони формуватимуться із здобутків учнів. Є діти, які фактично навчаються в інших навчальних закладах і паралельно дистанційно навчаються в своїх школах, тому в таких випадках, кожен педагог проінформований про рекомендації і можливість перенесення освітніх досягнень в інших навчальних закладах до журналів та свідоцтв про закінчення вже в безпосередньо своєму навчальному закладі.

Які альтернативи ЗНО та ДПА, які скасували цього року?

В цьому році буде вперше проведений Національний мультипредметний тест, який передбачає одночасне складання за один раз три блоки питань по 20 запитань з української мови, математики та історії України. На сьогодні його практично всі можуть пройти в тестовому режимі. Інтерефейс поки трохи відрізняється від того, який буде під час основної здачі, але діти зможуть спробувати свої сили. Спочатку в тестовому режимі передбачалось на проходження тесту 90 хвилин. Однак, тестовий режим показав, що цього часу трошки не достатньо, тому за дорученням міністра даний час збільшили до 120 хвилин.

Як проходитиме цей тест?

Буде основна сесія, вона передбачається у липні місяці. У Чернігові планується 9 пунктів тестувань. Безпосередньо про адресу та час проходження тесту діти дізнаються зі свого персонального кабінету. Адреси закладів ми не називатимемо. Однак заклади будуть підготовлені, приміщення будуть оснащені відповідно до вимог, як це має бути. Учні отримають запрошення, та в відповідний час та відповідний день їм треба бути прийти на тестування. Даний тест не можна буде пройти з дому. Для тих, хто не зможе взяти участь в основній сесії, будуть додаткові сесії. Передбачається, що це буде серпень, можливо, за потреби, ще й вересень. Враховуючи, що є велика кількість випускників за кордоном, то наразі проводиться робота, щоб їм створити всі умови для здачі тесту в іншій країні.

Скільки постраждало садочків? Та чи планується відновлюватися їх робота?

Із 52 садочків постраждало 37. Ми розуміємо і запит батьків, і бажання, щоб садочки працювали, але на сьогодні в більшості обласних центрів і в більшості міст, де є дитячі садочки, де навіть не було активних бойових дій, садочки не працюють. Тому це питання життя, найголовніше питання. Найвища цінність — це людське життя, і коли говорити про питання дитячої безпеки, то ніхто не буде з цим жартувати. Для того, щоб працювали заклади дошкільної освіти, має бути ухвалене відповідне рішення. Середній вік закладів середньої освіти у Чернігові — 50-60 років. Фактично всі заклади не мають спеціальних укриттів, де можна було би на час повітряної тривоги або в разі іншої небезпеки сховати дітей.

Чи можливо відновлення навчання в закладах профтехосвіти, які постраждали внаслідок атак?

Ці заклади відновили свою роботу в дистанційному режимі з 11 квітня, як і заклади загальної середньої освіти. Щодо ступеня їх пошкодження і часовий проміжок можливості відновлення там очного навчання — зараз це все експерти оцінюють. Сподіваюся, що найближчим часом. Будемо оптимістами.

Які рекомендації батькам випускників щодо проведення випускних під час воєнного стану?

Я розумію емоції і бажання батьків, в той же час ми маємо пам’ятати, що тривають воєнні дії на території України. Тому, якщо говорити про документи, то заклади освіти їх видадуть. Щодо варіантів святкування, то це рішення батьків. Проте, на мою думку, я на сьогодні не вбачаю можливості організації якихось святкувань, адже ми розуміємо, в яких умовах і наскільки це буде свято, який буде настрій в умовах підвищеної небезпеки для всіх.

Читайте також:

Чернігівці-волонтери вивозять зі зруйнованої школи №18 вціліле майно

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди