Психологиня з Лисичанська надає допомогу переселенцям у Хмельницькому

Психологиня з Лисичанська надає допомогу переселенцям у Хмельницькому

Психологиня з Лисичанська надає допомогу переселенцям у Хмельницькому

Переселенка з Лисичанська Ірина Кохановська працювала психологинею у Лисичанську. Через війну з родиною переїхала до Хмельницького. Там жінка влаштувалася на роботу до благодійної організації "Рокада". І зараз надає психологічну підтримку таким само переселенцям, як вона.

Ірина Кохановська 24 лютого, в перший день повномасштабної війни, виїхала з дому. Спочатку зупинилася на Дніпропетровщині. Там відправила резюме у різні міста країни. У Хмельницькому її запросили на роботу. Жінка каже, той факт, що вона сама переселенка, дуже допомагає в роботі.

""Я розумію цю людину більше. Я розумію як вона і мені легше підтримати. Тобто, саме зрозуміти де, на що спертися. Які ці емоції мені це дуже зрозуміло, як і всім", – розказує Суспільному Ірина.

Карина Юрченко, переселенка з Харківщини – одна з тих, кому Ірина Кохановська допомагає приборкати страхи. Жінка декілька тижнів під постійними обстрілами ховалася в укриттях. Бачила як бомблять і з землі, і з неба.

"Емоційно воно все далося взнаки. Десь гупнули, двері, там вікно зачинили, просто походили сходами. І ти просто лякаєшся від цього. Ти думаєш: ось зараз. І ти не знаєш, за що хапатися", - ділиться Карина.

"На що скаржаться і діти, і дорослі – на боязкість гучних звуків. Тобто, є такі тригери, які нагадують людям про вибухи. Тобто, якщо гучно закрили двері, або поставили стільця, або ще щось – людина вже здригається. І в неї все тіло реагує так, наче щось вибухнуло поряд", коментує психологиня.

Ірина Кохановська не планує повертатися додому, радіє, що на новому місці їй вдалося знайти роботу за фахом. Втім, каже жінка, побачити ще хоча б раз рідну домівку дуже хочеться.

Що відомо

  • На Луганщині тривають бої за Воєводівку, Тошківку та Нижнє
  • Українські військові зачищають територію Білогорівки, куди через понтонну переправу перейшла армія РФ
  • На Луганщині через загострення немає евакуації
  • В 43 населених пунктах Луганщини відсутня електроенергія
  • Українські війська відійшли від Попасної на більш укріплені позиції, які підготували завчасно. Російські окупанти обстрілювали місто понад два місяці.
  • Російська армія намагається взяти Рубіжне та готує наступ в напрямку Лисичанська
  • 11 жителів Шипілового, які ховались у підвалі, не виходять на зв'язок — Гайдай
  • На Донбасі протягом 9 травня українські військові відбили 15 атак армії РФ — штаб ООС
  • Російськими військовими обстрілюється "дорога життя", траса Лисичанськ-Бахмут — Гайдай
  • Російська армія знищила частину бельгійської спадщини в Лисичанську

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

На початок