Багатопрофільна гімназія, що входить у бельгійську спадщину в Лисичанську, згоріла вщент після обстрілу ворога. За словами директорки гімназії Світлани Бєлухи, вціліли лише стіни та фундамент.
1 травня російська армія обстріляла навчальний заклад, будівля загорілася. Випускник цієї гімназії Роман Козодой зі своєю командою волонтерів у момент обстрілу проїжджав поруч.
"В нас в машині є вогнегасник, перше реально моє бажання – лізти в полум'я, у нас є протигази, лізти куди завгодно, але тушити. І тут ми одразу чуємо обстріл, одразу приліт, розуміємо, що нікуди ми не підемо. Наше життя воно зараз має вищу цінність ніж цегла, дерево та скло. Тому ми перечекали цей момент, але коли вже обстріли вщухли, то був настільки велика пожежа, що неможливо було підійти на 20 метрів навіть", – розповідає Суспільному керівник ГО "Добро Лисичанськ" Роман Козодой.
Триповерхова будівля гімназії – пам'ятка архітектури місцевого значення, каже начальниця Лисичанського відділу культури Людмила Ткаченко. З каменю будівлю побудували у 1885 році, як казарму для двохсот робітників содового заводу.
"Замовником виступала російсько-бельгійська фірма "Любимов, Сольве и Компания". В кінці XIX на початку XX століття тут функціонувала жіноча гімназія товариства "Просвіта" для дітей керівного складу содового заводу. У період з 1917 по 1921 рік ХХ століття будівля була уготована для військового госпіталю. З 1923 року використовувалася як будівля для фабрично-заводського навчання працівників содового заводу", – говорить Людмила Ткаченко.
Згодом в цій будівлі відкрили школу. У перший клас сюди прийшла вчитися Світлана Бєлуха. В 1977-му вона стала її директоркою.
"Ми перетворили на школу повного дня. В ній були головні напрямки: навчальний – це уроки, факультативи; розвивальний – це клубна діяльність, ритміка, хореографія, етика, спортивні години, прогулянки. І, крім того, режимна діяльність - обов'язково харчування, прогулянки", – розповідає Світлана Бєлуха.
Школа отримала статус "багатопрофільної гімназії" і почала освітні експерименти. У 2000-х там вже впровадили електронне навчання.
"Ті освітні експерименти, які відбувалися у цьому місті, з переходом на повністю електронне навчання, коли всі діти використовували тільки лептопи для того, щоб проходити уроки, виконувати завдання. Коли там з'являлися перші інновації, інколи навіть швидше, ніж в обласних центрах, більших містах та школах країни", – згадує Яна Гончаренко.
За словами Світлани Бєлухи, до гімназії неодноразово приїжджали представники Бельгії.
Наразі у багатопрофільній гімназії вчаться 500 учнів. З ними дистанційно працюють 35 вчителів.
Що відомо
- У Луганській області російські військові обстрілюють основну дорогу для евакуації.
- Українські війська відійшли від Попасної на більш укріплені позиції, які підготували завчасно. Російські окупанти обстрілювали місто понад два місяці. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.