Кінець навчального року та правила вступу — інформація ХНУ ім. Каразіна

Кінець навчального року та правила вступу — інформація ХНУ ім. Каразіна

Кінець навчального року та правила вступу — інформація ХНУ ім. Каразіна Каразінський університет у Харкові. 9 травня 2022 рік. Фото: Суспільне

Цього року абітурієнтам, які хочуть вступити до університету імені В.Н. Каразіна, не потрібно нести оригінали документів у виш. Достатньо це зробити онлайн.

Про це Суспільному розповів проректор Каразінського університету Антон Пантелеймонов.

"Документи онлайн була можливість надсилати і в попередній вступній кампанії. Але є одна відмінність. Зараз абітурієнти мають можливість як подавати онлайн-документи, так і ми маємо можливість на основі цих онлайн-документів їх зараховувати. Не чекати від них, допоки вони надішлють оригінали документів. Бо ці документи можуть бути виданими, а може бути якась затримка з видачею. Тому процес прийняття документів буде максимально спрощений і цифровізований", — сказав Пантелеймонов.

Замість звичного ЗНО випускники шкіл складатимуть національний мультипредметний тест. На основі його та ще мотиваційного листа абітурієнтів зараховуватимуть до вишів, сказав Пантелеймонов.

"Попереднього року ми набрали близько 3,5 тис. осіб на перший курс бакалаврату і магістратури (із врахуванням зокрема і іноземних студентів). Цього року, я так думаю, буде звісно трішки менше, незважаючи на те, що в попередні роки кореляція демонструвалася зростаюча, тобто кожного року ми набирали дещо більше, ніж в попередньому. У цьому році зокрема ми будемо працювати над тим, щоб, можливо, відкрити якийсь офіс з прийому документів, хоча прийом взагалі-то буде здійснюватися онлайн, але однаково, це робота приймальних комісій і вона буде залежати від ситуації в Харкові наступного місяця, починаючи з червня".

"Попереднього року у нас був прийом 2/3 контрактних місць і 1/3 бюджетних місць. Цього року це буде залежати від обставин. Я сподіваюся, що критичних змін не настане. Регіональний коефіцієнт для Харкова і області в цьому році збільшений, у порівнянні з минулим роком. Це надасть Харкову певні преференції. Взагалі спеціальності можна поділити на кон'юнктурні, ті на які є сталий попит і сталий конкурс, і менш кон'юнктурні, менш затребувані суспільством, це точні науки: хімія, фізика, біологія, на які попит зменшується щороку. На сьогодні існує і буде існувати великий попит на випускників інженерних спеціальностей, тому все ж таки наші абітурієнти, я сподіваюсь, придивляться більш прискіпливо до тих конкурсних пропозицій, які пропонує університет Каразіна, і оберуть спеціальності, які мають відношення до точних наук", — сказав Пантелеймонов.

Чи будуть спеціальності, на які студентів не набиратимуть, поки незрозуміло, говорить проректор.

"Це буде залежати від того, скільки до нас надійде документів на ту чи іншу спеціальність, але університет готовий працювати за всіма освітніми програмами, які він анонсував. А чи закривати окремі спеціальності, про це мова поки не йде", — сказав Пантелеймонов.

Навчання студентів, сесії та захисти дипломних робіт продовжуються онлайн, говорить Пантелеймонов.

"У нас перева була тільки один місяць з 24 лютого по 28 березня, ми оголосили вимушені канікули. А з 28 березня ми оголосили стовідсоткове відновлення навчання. Там є такий нюанс: для не випускових курсів ми на 1 місяць подовжили навчання, а для студентів випускових курсів ми такого не маємо змоги зробити з певних причин. Одна з причин, це, наприклад, подальший вступ бакалаврів до магістратури. Випускників магістратури до аспірантури або вихід їх на робочі місця, тому продлити їм навчання ми не можемо. Тож ми таким чином внесли зміни в програми дисциплін, що викладачі встигнуть вичитати той необхідний обсяг матеріалу, який потрібен власне для видачі диплому про вищу освіти. Не можу я сказати, що ми чогось не додали студентам, вони всі працюють з викладачами", — говорить Пантелеймонов.

Пантелеймонов розповів, за яких умов відраховуватимуть студентів.

"Для відрахування є декілька причин. Одна з них це відрахування за власним бажанням. І студенти відраховуються тоді протягом 2-3 днів. Але такі випадки поодинокі, а взагалі-то відрахування з інших підстав: це не виконання фінансових зобов’язань та порушення академічної доброчесності. Щодо фінансових зобов’язань, то тут є декілька для студентів шляхів, коли вони можуть реструктуризувати свій борг перед університетом і сплати трохи пізніше. Відрахування із причин порушення академічної доброчесності і невиконання навчального плану — ми до цього будемо ставитися максимально лояльно. Тобто, якщо в студента є заборгованість за сесію, за навчання академічного характеру, ми будемо студентам пропонувати, щоб ті заборгованості перенеслися на наступний семестр або складалися екстерном, якщо це студенти випускних курсів", — сказав Пантелеймонов.

Наприкінці травня університет проведе онлайн-зустріч з абітурієнтами, сказав Пантелеймонов. Дату оголосять на офіційному сайті вишу та у соцмережах.

Читайте також

Як цьогоріч відбуватиметься вступ до вишів: відповідає міністр освіти

Мультитест для випускників шкіл триватиме 120 хвилин — Шкарлет

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди