"Що б не відбувалось — Україна прекрасна": черкаська художниця створила стінопис у Таїланді

"Що б не відбувалось — Україна прекрасна": черкаська художниця створила стінопис у Таїланді

"Що б не відбувалось — Україна прекрасна": черкаська художниця створила стінопис у Таїланді
Фото Тетяни Черевань

Художниця з Черкас Тетяна Черевань створила стінопис у Таїланді. З її слів, у такий спосіб хотіла залишити згадку про Україну і донести до людей за кордоном про злочини Росії в Україні.

Як розповіла Тетяна Черевань, щороку у Таїланд вона їздить по роботі, та цього року мета поїздки дещо змінилась:

"Кожного року я їжджу в Таїланд, де працюю на острові Самуї. Тут маю свою артрезеденцію. Зазвичай моя подорож триває два місяці, та цього року все інакше — через війну в Україні", — пояснила художниця.

Коли почалось повномасштабне вторгнення Росії, для мисткині це був шок:

"Спочатку нічого не могла малювати, але згодом з‘явилась сила і я зробила декілька малюнків. За цей час мої твори брали участь в благодійних аукціонах у Равенні, що в Італії, у виставці в Нью-Йорку. Гроші, зароблені на цих аукціонах, перераховувались на допомогу Україні".

"Щоб не відбувалось — Україна прекрасна": черкаська художниця створила стінопис у Таїланді
Тетяна Черевань. Фото Тетяни Черевань

Працюючи у Таїланді, художниця вирішила донести інформацію про злочини Росії до місцевих, оскільки, з її слів, вони вірять проросійській інформації:

"Таїланд визнав війну в Україні, але він скоріше займає нейтралітет. У місцевих ЗМІ дуже багато проросійської інформації, яку бачать тайці, і вірять їй. Щоб боротись із цим, українська громада збирається та виходить на мітинги. Ідея намалювати мурал — це як залишити щось, створити шматок України в Таїланді, щоб показати, якою є Україна".

На муралі художниці зображена Берегиня. Спочатку, як пояснила Тетяна Черевань, малювала сльози та згодом внесла зміни:

"За два з половиною місяці українська символіка стала відома у будь-якому куточку світу. На стіні я зобразила Берегиню. Їй додала стрічки синьо-жовтого кольору та одягнула у вишиванку, що є генетичним кодом України. Під час підготовки у мене з’являлися сльози на обличчі Берегині. Та під час створення муралу я радилася зі знайомими арткураторами і ми разом прийшли до кінцевої думки, що варто намалювати обличчя українки і Берегині саме усміхненим та без сліз — так вона більше життєствердна. Стійка смілива і красива. У сенсі, щоб не відбувалось — Україна прекрасна".

Мурал Тетяна Черевань створила на стіні кампусу Chulalongkorn Universityy у Бангкоку. Місце обирала так, щоб малюнок побачили якомога більше людей:

"Я хотіла намалювати мурал десь на вулиці, щоб люди відразу його бачили. Та на це було доволі складно отримати дозвіл. Нічого не можна зробити без дозволу в Таїланді — за це карають, тайці дуже законослухняні. Мурал вдалося створити у людному місці, його видно здалеку, тож всі перехожі можуть зайти та побачити. Повз це місце проходять студенти і їхні батьки, поряд відбуваються презентації".

Стінопис місцевим сподобався, а під час його створення багато охочих фотографувалися, розповіла художниця.

"Я вдячна українському посольству у Таїланді, що вони допомогли з інформаційною підтримкою: запросили журналістів місцевих ЗМІ. Це дуже важливо, що якомога більше людей дізналися про Україну, про те, що насправді відбувається зараз, про злочини Росії в Україні".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок