На Чернігівщині чоловік підірвав гранатою себе і двох російських солдатів, щоб не віддати їм списки місцевих мисливців

На Чернігівщині чоловік підірвав гранатою себе і двох російських солдатів, щоб не віддати їм списки місцевих мисливців

На Чернігівщині чоловік підірвав гранатою себе і двох російських солдатів, щоб не віддати їм списки місцевих мисливців
ФОТО: Суспільне Чернігів

Підірвав гранатою себе і двох російських солдатів, щоб не віддати їм списки місцевих мисливців. Анатолій Кульгейко був керівником Ріпкинського районного товариства мисливців і рибалок. 11 березня до нього додому прийшли російські військові, про це розповідає його дружина, яка була в цей час вдома. Анатолій Кульгейко примусив її сховатися, сам пішов до ванної кімнати, а потім відкрив росіянам. Розмова була недовгою, прогримів вибух. В руках у мисливця була граната. Друзі Анатолія розповіли Суспільному, що він боявся, що росіяни можуть знайти у нього картотеку з даними про мисливців.

***

"Стукали у двері, ламали. І він крикнув на мене, що тікай, а сам у двері. Хлопці не стукайте. Потім тільки чую "бабах". Вийшла кричала там, швидку просила викликати. Потім вони мені сказали зайти в будинок", – розповідає вдова загиблого мисливця Зінаїда Миколаївна.

Вдова загиблого мисливця Зінаїда Миколаївна
Вдова загиблого мисливця Зінаїда Миколаївна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вдома розпочався обшук. Пізніше приїхав син Анатолія. Батько ще був живий.

"Батько лежав звідси туди, там голова лежала. В лікарню ж відвезли. У нього була черепно-мозкова травма. Вже на ранок, коли я був у морзі, нижче пояса весь побитий був", – каже син загиблого Олександр Кульгейко.
Син загиблого Олександр Кульгейко
Син загиблого Олександр Кульгейко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Говорити чоловік не міг, адже у нього була роздроблена щелепа. Однак, Анатолій Кульгейко знайшов в собі сили перехреститися в останнє, лежачи на операційному столі.

"У нього хрестик був, на груді на шиї, І він цілував його, на скільки він міг цілувати хрест. Там повністю роздроблена нижня і верхня щелепа.Ми брали його в операційну Вкрай важкий стан, шок Ми вже поставили на місце все, що там можна було зробити. Але ж у нього була така трава, вкрай важкий стан", – повідомив завідувач хірургічним відділенням Ріпкинської ЦРЛ Сергій Піддубний.
Сергій Піддубний
Сергій Піддубний. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чоловік помер у лікарні. Поховали його у сусідньому селі Голубичі.

Російські війська у Ріпках не базувалися, поставили блокпост на мосту та іноді заїжджали для перевірки населення. Почали цікавитися мисливцями, коли над Замглаєм збили їхній дрон.

"Чому? Тому що зброя у мисливців. Вони нічого не знайшли у Замглаї. Вони приїхали в наше товариство мисливців і рибалок, але там було закрито і вони поїхали до нього додому", – сказав ріпкинський селищний голова Сергій Гарус.
Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус.
Ріпкинський селищний голова Сергій Гарус. ФОТО: Суспільне Чернігів

Після вчинку Анатолія Кульгейка росіяни взагалі перестали заїжджати у Ріпки. Чоловік разом із собою підірвав двох російських військових. Один загинув, інший отримав травми.

Детальніше у відео:

Читайте також:

Потрапили під обстріл в авто з боєприпасами: ніжинець Дмитро Крошка загинув біля села Велика Дорога

На початок