У полтавських будинках розприскують хлорвмісні дезінфектори

У полтавських будинках розприскують хлорвмісні дезінфектори

У полтавських будинках розприскують хлорвмісні дезінфектори UA: Полтава

Роблять це працівники комунального підприємства "ЖЕО №2". У першу чергу почали обробляти багатоповерхівки, де проживають люди на самоізоляції.

У будинках, де створені ОСББ, дезінфекцію жителі мають проводити самостійно. Засоби для цього їм безкоштовно можуть надати за рахунок міста.

Дезінфекцію житлових будинків у Полтаві сьогодні почали із вулиці Героїв АТО. Працюють комунальники у парах. Один розпиляє спеціальний засіб за допомогою ранцевого розприскувача, інший – протирає поверхні.

Володимир Атаманюк, працівник підприємства "ЖЕО №2"UA: Полтава

Володимир Атаманюк, працівник підприємства "ЖЕО №2"

Працівник підприємства "ЖЕО №2" Володимир Атаманюк говорить: "Працюють у спецодязі, окулярах захисних, щоб не потрапило на слизову ока. У масках, у рукавицях".

Оброблюють сходи та перила до другого поверху, поштові скриньки, ліфти, а також вхідні двері – це місця, до яких найчастіше торкаються жителі. На дезінфекцію одного під’їзду витрачають до 5 хвилин.

Працівник підприємства "ЖЕО №2" Володимир Атаманюк говорить: "Напередодні обробки під’їзду наші працівники попереджували мешканців оголошеннями. Також мешканцям велися роз’яснювальні роботи, щоб по можливості не виходили, лишалися вдома. Щоб після обробки хоча б годину також не виходили, перетерпіли це".

Для дезінфекції застосовують хлорвмісний засіб. Його розчиняють у воді.

Михайло Лукін, заступник начальника підприємства "ЖЕО №2"UA: Полтава

Михайло Лукін, заступник начальника підприємства "ЖЕО №2"

Заступник начальника підприємства "ЖЕО №2" Михайло Лукін каже: "Розводимо згідно з інструкцією, яка рекомендована Міністерством охорони здоров’я. Таблетки, які ми застосовуємо, розводяться у пропорції 1 таблетка на 10 літрів води. У нас є п’ять дільниць. На кожну вивели 4-5 бригад. Тобто одночасно зараз працює 20-25 бригад по всьому місту. Усі вони йдуть за списком".

Почали дезінфекцію із тих будинків, де проживають люди на самоізоляції, каже Михайло Лукін. Таких у Полтаві більше сотні. Загалом "ЖЕО №2" обслуговує понад тисячу будинків.

У Полтавських будинках розприскують хлорвмісні дезінфекториUA: Полтава

У Полтавських будинках розприскують хлорвмісні дезінфектори

Заступник начальника підприємства "ЖЕО №2" Михайло Лукін говорить: "Ми ще не підраховували, яка буде періодичність. Будемо зв’язуватися із санстанцією. Так, як ми раніше цим не займалися, то на сьогодні йдемо шляхом проб і помилок. Перша обробка буде сьогодні, однозначно. За необхідності будемо обробляти. Не готовий сказати, думаю, через 3-4 дні".

Там, де створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, обробку жителі мають проводити самостійно. Представникам ОСББ треба звернутися до міської ради, аби безкоштовно отримати засоби дезінфекції. Таке звернення надіслав і Вадим Литецький. Поки, каже, засобів не отримали. Обробляють будинок самостійно.

Вадим Литецький, керівник ОСББ "Небесної Сотні, 74"UA: Полтава

Вадим Литецький, керівник ОСББ "Небесної Сотні, 74"

Керівник ОСББ "Небесної Сотні, 74" Вадим Литецький говорить: "У нас є бюджет ОСББ. Ми спрямували гроші. Купили дезінфекційні засоби для миття підлоги. Вони на основі хлорвмісних засобів. Також купили спиртовмісні засоби для обробки поверхонь, до яких найчастіше люди торкаються. Це кнопки ліфтів, дверні ручки, перила. Люди є, які готові допомагати, живуть у будинку, у своїх під’їздах. Я надав засоби, якими обробляти ці поверхні".

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської радиUA: Полтава

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

Секретар Полтавської міської ради, Олександр Шамота говорить: "На закупівлю дезінфекційних засобів ми спрямували близько 170 тисяч гривень із фонду матеріального резерву. Буде можливість виготовлення 33,5 тисяч літрів деззасобу. Будемо докуповувати. Зараз поки цієї першої хвилі достатньо для того, щоб почати обробку".

Нагадаю, від 31 березня у Полтаві розпочали дезінфекцію у парках та скверах. Це – для уникнення поширення коронавірусу. Спеціальним засобом обприскують урни та лавки, а також розпиляють його на доріжки. Роблять комунальники за допомогою трактора та ранцевих розприскувачів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди