Житель міста Буча, що на Київщині, знайшов у себе в помешканні колбу з ртуттю, яку, схоже, принесли з Чорнобильської АЕС російські окупаційні війська.
Про це повідомила національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" у своєму Telegram-каналі.
Повідомляється, що чоловік викликав саперів, коли побачив колбу у своєму домі.
"Пізніше з’ясувалось, що радіаційний фон колби, в якій знаходилась ртуть, значно перевищує норму. Речовину вилучили та передали підприємству з утилізації небезпечних відходів", — додають в "Енергоатомі".
Читайте також: Після окупації військами РФ рівень радіації на ЧАЕС не зріс до небезпечного рівня — МАГАТЕ
Що відомо
- 24 лютого російська війська захопили Чорнобильську АЕС, а персонал станції взяли у заручники. Того ж дня тимчасовий очільник ЧАЕС Валерій Сейда розповів, що на період воєнного стану на АЕС вводиться режим вимушеного простою.
- На ЧАЕС російські війська здійснювали допити співробітників та вилучили робочу документацію. Паралельно вони грабували майно та робили окопи неподалік ядерного реактора.
- Під час окупації МАГАТЕ втратило зв'язок із персоналом ЧАЕС. Крім того, через аварію об'єкти станції певний час були без електропостачання. Лише 31 березня російські військові залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю.
- Схема живлення в Чорнобильській зоні відчуження була повністю відновлена — вдень 30 квітня для цього увімкнули останню лінію електропередачі 330 кВ, повідомила національна енергетична компанія "Укренерго".
Читайте також
Випивали, сварилися, хотіли тікати. Сталкери з Дніпра про поведінку російських військових на ЧАЕС
Як працювала ЧАЕС під окупацією та чи опромінилися військові РФ — розповідають радіобіологи
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!