Збірна України вперше в історії здобула медаль на чемпіонаті Європи з керлінгу

World Curling

Завдяки цьому досягненню українці піднялися до сильнішого дивізіону.

Збірна України завершила виступи на чемпіонаті Європи з керлінгу в дивізіоні C, що відбувся в литовському Каунасі. Чоловіча команда "синьо-жовтих" у складі Едуарда Ніколова, Микити Величка, Ярослава Щура та Артема Сугака принесла першу в українській історії європейську медаль у цьому виді спорту – "срібло".

У груповому раунді українці, яких нині тренує естонець Ерккі Лілл, здолали Хорватію (6:5), Литву (9:1), Болгарію (6:5), Ліхтенштейн (10:4), Андорру (6:3) і Португалію (7:2) та поступилися Ірландії (4:6) і Румунії (4:6).

Україна ввійшла до четвірки півфіналістів з третього місця: разом із Ірландією, Португалією та Литвою. У 1/2 фіналу команда зустрілася з господарями чемпіонату та обіграли литовців із рахунком 10:7.

У фіналі "синьо-жовті" знову зазнали поразки від Ірландії – 2:8. Тож у підсумку Україна стала другою, тоді як Португалія завоювала "бронзу".

керлінг

Що означає результат України на чемпіонаті Європи

• Україна вперше здобула медаль у керлінгу на континентальному рівні. При цьому збірна лише вдруге бере участь у чемпіонаті Європи. Торік у дебюті чоловіча команда стала восьмою, а жіноча – четвертою.
  • Вихід у фінал гарантував українцям підвищення в дивізіоні. Тож на наступному чемпіонаті збірна виступатиме вже в дивізіоні B.
  • Українські керлінгісти завоювали медалі попри труднощі під час підготовки. В перший день повномасштабної війни Росії проти України торгівельний центр, у якому вони тренувалися й зберігали все спорядження, зачинився. Команді вдалося виїхати до Фінляндії, де їм допомогли з льодом для підготовки, а також знайшли для них одяг і щітки. Форму українцям надала збірна Швеції, яка має такі самі кольори прапора – синій і жовтий.

У жіночих змаганнях перемогла збірна Бельгії, яку українкам вдалося обіграти в груповому раунді, але цього було замало, щоб вийти до плей-оф. На рахунку України – перемоги над Ірландією (9:7) і Бельгією (9:5) та поразки від Вельсу (6:7), Фінляндії (1:7), Іспанії (7:9), Хорватії (5:7) і Франції (10:12).

ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо