"Вони не виходитимуть на мітинги заради українців". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про "боягузливість" росіян

"Вони не виходитимуть на мітинги заради українців". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про "боягузливість" росіян

Ексклюзивно
"Вони не виходитимуть на мітинги заради українців". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про "боягузливість" росіян
IJF

Після безрезультатних намагань достукатися до росіян спортсменка розірвала з ними будь-які зв'язки.

Українсько-азербайджанська дзюдоїстка Ірина Кіндзерська перебувала в Ірпені з чоловіком, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого. В інтерв'ю Суспільне Спорт спортсменка зізналася, що не очікувала подібного в 21 сторіччі й відчула "шок", коли це сталося.

На восьмий день повномасштабної війни дзюдоїстка виїхала на захід України: всього за кілька годин до того, як російські війська почали активно знищувати місто, зокрема й житловий комплекс, у якому мешкала Ірина.

Кіндзерська розповіла, що отримала багато слів підтримки з Азербайджану, а от із колегами з Росії більше не хоче мати справи. Спортсменка зазначила, що жоден росіянин чи росіянка, яким вона писала, не виступили з публічною позицією на підтримку України.

Читайте також: "Вони – гнилий народ". Дзюдоїстка Ірина Кіндзерська – про спортсменів із РФ і втечу з облоги Ірпеня

"Росіяни – боягузливий народ. Вони бояться покарання за те, що вони скажуть свою думку, – заявила Кіндзерська. – Азербайджанці – з тих, із ким я говорила, – чітко називали речі своїми іменами, були готові допомагати, чим зможуть".

"Я благала дівчат [із РФ], показувала відео з вибухами, як літають винищувачі, просила в них допомоги. Вони казали: "Іро, ми за мир, усі люди проти. Якщо тобі щось треба – пиши. Але що ми можемо зробити?" Я просила їх виходити на вулиці. Вони ж відповідали, що їх усіх пересаджають. Я їм казала: "Дівчата, вас пересаджають, а нас кожної секунди можуть убити. До нас може прилетіти снаряд – і нас уже не буде. Окрім вас, нам ніхто не допоможе, бо це ваш вибір, це ваш президент, ви за нього несете відповідальність, і тільки ви можете його зупинити".

Та приблизно за тиждень дзюдоїстка перестала їм писати. "Я видалила в телефоні й соцмережах усіх своїх знайомих із Росії, – зізналася Ірина. – Я зрозуміла, що вони – гнилий народ, і я більше не хочу мати з ними жодного зв’язку. Вони будуть виходити на мітинги лише в тому випадку, коли їм буде погано, коли їм нема чого буде їсти, коли в них не буде грошей. Але вони не будуть виходити на мітинги заради українців".

Читайте також: "З боку Росії отримували побажання смерті". Українська бігунка Анна Рижикова – про реакцію росіян на війну в Україні

Хто така Ірина Кіндзерська

  • 30-річна українсько-азербайджанська дзюдоїстка, яка виступає у ваговій категорії +78 кг.
  • У 2016 році Ірина Кіндзерська вийшла заміж за азербайджанського спортсмена Гаміда Алієва і з 2017-го представляє на міжнародній арені Азербайджан. Водночас вона продовжувала тренуватись у київському клубі "Спартаківець".
  • У складі збірної України неодноразово ставала призеркою міжнародних турнірів серії Гран-прі та Grand Slam, а також піднімалась на п'єдестал на рівні Кубка світу. У 2012 році разом із українською командою Ірина Кіндзерська виступала на своїй дебютній Олімпіаді в Лондоні. Тоді спортсменка показала п'ятий результат.
  • Уже після переходу до збірної Азербайджану дзюдоїстка виграла свій перший турнір серії Гран-прі. Також у 2017 році вона здобула "бронзу" чемпіонату світу, у 2019 – "срібло" Європейських ігор, а у 2021 – "бронзу" Олімпійських ігор у Токіо.
  • На початку 2022 року Ірина Кіндзерська оголосила про завершення кар'єри.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 71. Текстовий онлайн
На початок