Сезон Першої та Другої ліги України з футболу достроково завершили: рішення

Сезон Першої та Другої ліги України з футболу достроково завершили: рішення

Сезон Першої та Другої ліги України з футболу достроково завершили: рішення
ФК "Металіст"

Але питання обміну між лігами залишається невизначеним.

Розіграші Першої та Другої ліги України з футболу достроково завершили. Про відповідне рішення розповів президент Професійної футбольної ліги Олександр Каденко у коментарі телеканалу "Футбол".

Змагання на рівні чемпіонату України з футболу мали відновитися наприкінці лютого - у березні 2022 року. Але через повномасштабне вторгнення Росії до України змагання не були відновлені.

Українська Прем'єр-ліга першою оголосила про дострокове завершення сезону, закріпивши турнірну таблицю на момент зупинки чемпіонату. А президент УАФ Андрій Павелко в ексклюзивному коментарі Суспільне анонсував, що аналогічне рішення мають затвердити і відносно першої та Другої ліг.

Читайте також: "На жаль, є клуби, що можуть зникнути". Андрій Павелко – про наслідки війни для футболу та завершення сезону

Очільник ПФЛ розповів про проведення наради між представниками клубів Першої та Другої ліги. За підсумками обговорення було вирішено закінчити чемпіонат, закріпивши місця за підсумками виступів у першій частині сезону.

"Провели нараду у Першій та Другій лізі. У першу чергу було прийняте рішення, що ми не можемо закінчити чемпіонат як у Першій, так і у Другій лізі. Ухвалили рішення визначити місця у турнірній таблиці відповідно місць, які команди займали після останнього туру (29 листопада) і до початку війни Росії проти України", - сказав Каденко.

Водночас, очільник ПФЛ розповів про наявність невирішених питань щодо долі Першої та Другої ліг. Зокрема вони стосуються обміну між лігами, який мав відбутися за підсумками сезону.

"Вирішили створити робочу групу відносно відпрацювання питань переходів між лігами. Зокрема, будемо звертатися і в УПЛ, щоб наші клуби, які посіли перше-друге, можливо, третє-четверте місця мали можливість брати участь у змаганнях УПЛ. Обмін між Першою та Другою лігами? Ми спілкувалися, і я упевнений, що разом знайдемо загальне і оптимальне рішення для усіх, щоб клуби, які отримали право підійматися з Другої у Першу лігу, отримали його і брали участь у чемпіонаті Першої ліги. Також будемо думати як зберегти більше команд, що є у Першій лізі".

Також Каденко зазначив, що на сьогоднішній день немає прямої загрози існуванню клубів Першої та Другої ліги. Однак визнав: деякі клуби мають "проблемні моменти".

"Зараз немає прямої загрози існуванню клубів. Є певні проблемні моменти у двох клубів Першої ліги. Вірю, що вони у подальшому будуть існувати і розвивати український футбол. Є також проблеми у шести клубів Другої ліги".

Щодо старту наступного сезону, то Каденко стверджує: усі команди готові розпочати новий сезон. Але все залежатиме від завершення війни в Україні та ситуації у клубах.

"Усі клуби висловили готовність розпочати новий сезон. Також вирішили з 16-17 по 30 травня провести роботу і бути з усіма на зв'язку, дізнатися ситуацію у клубах та розробляти формати змагань".

Якою була ситуація на момент призупинення Першої та Другої ліг?

  • Перша ліга: "Металіст", "Кривбас" - зона прямого виходу в УПЛ; "Альянс", "Оболонь" - перехідні матчі за право вийти в УПЛ; "Краматорськ" - зона перехідних матчів за право залишитися у Першій лізі; "Агробізнес", "ВПК-Агро", "Ужгород", "Кремінь" - прямий виліт у Другу лігу.
  • Друга ліга: "Карпати Львів", "Лівий Берег" (група А), "Металург", "Скорук" (група Б) - прямий вихід у Першу лігу; ЛНЗ (група А), "Перемога" (група Б) - зона перехідних матчів за право вийти у Першу лігу; "Любомир" (група А), "Суми" (група Б) - прямий виліт з Другої ліги.

Український спорт реагує на повномасштабне вторгнення Росії

На початок