На Херсонщині всі оператори відновили мобільний зв'язок — голова Держспецзв'язку

На Херсонщині всі оператори відновили мобільний зв'язок — голова Держспецзв'язку

На Херсонщині всі оператори відновили мобільний зв'язок — голова Держспецзв'язку
Фото: pl.com.ua

Голова Держспецзв'язку України Юрій Щиголь на брифінгу 4 травня повідомив про те, що всі оператори відновили мобільний зв'язок у Херсоні та області.

"Станом на ранок сьогоднішнього дня всі оператори мобільного зв’язку, використовуючи резервні канали живлення, відновили постачання зв’язку в місті Херсоні та Херсонській області. Кілька годин тому було відновлено постачання фіксованого зв’язку, тому ми можемо говорити, що Херсон - це Україна", - сказав Щиголь.

Також він повідомив, що причиною зникнення зв'язку на Херсонщині та частині Запорізької області пошкодження військовими РФ волоконнооптичної мережі, яку перебили під час обстрілу, і відключення від живлення станції комутації в місті Херсон.

"Це чергова спроба нашого ворога знищити нашу національність, залишити наших громадян без правдивої інформації. Досі вони думають, що нас можна одурманити як вони роблять із своїми громадянами", - сказав Шиголь.

За його словами, фахівці чекали найменшої можливості виїхати до місця обриву кабелю і його відновити понад три дні 4 травня їм це вдалося.

"У нас є інформація про перекомутацію волоконнооптичних ліній та станцій зв’язку на кримський канал. Це є грубим порушенням міжнародного законодавства. Ми звернулися до Міжнародного Союзу електрозв’язку щодо застосування санкцій до РФ. Аж до позбавлення їх права членства в МСЕ", - повідомив голова Держспецзв'язку.

Що відомо

  • 30 квітня в Херсонській області зник мобільний зв'язок і інтернет усіх операторів. Про те, що це не аварія Суспільному повідомив один із провідних спеціалістів мобільного оператора Vodafone у Херсоні.
  • На ранок 1 травня в Херсонській області так і не з'явився мобільний зв'язок та інтернет. В деяких районах люди можуть користуватися Київстаром, Херсон повністю заблокований.
  • Угруповання Anonymous повідомили, що в Херсоні та Запоріжжі інтернет перехоплений ФСБ Росії.
  • 2 травня у Херсоні запрацював один із провайдерів домашнього інтернету.
  • Зранку 4 травня з у кількох населених пунктах Херсонщини з'явився інтернет. Зокрема у Новотроїцькому, Скадовську, Херсоні.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок