Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсервації

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсервації

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсервації Facebook Igor Chus

Ігор Чусь повернувся з Індонезії в Україну, де його та інших пасажирів літака помістили на обсервацію в київському готелі «Козацький». Про те, що 700 українців не можуть повернутися із Індонезії в Україну, ми писали раніше. Як проходив переліт та якими є умови обсервації зараз, чоловік розповів телефоном у радійному ефірі програми «Ранні пташки».

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсерваціїFacebook Igor Chus

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсервації

В яких умовах зараз знаходитесь?

«Умови налагодились. Нас погодували вчора: був бутерброд, є водичка. В цілому – досить нормально».

Як спостерігають за станом вашого здоров’я зараз?

«Ніяк. Ніхто не спостерігає. Ця вся процедура насправді є великою профанацією, хоча ідея сама – вкрай необхідна. Ми всі за те, щоб нас подивились лікарі».

«Нам не роблять нічого з медичної точки зору. Я вчора дзвонив на гарячу лінію МОЗ, просив про те, щоб надіслали лікарів. Вчора в однієї людини піднялась температура висока, і вже тоді приїхала бригада швидкої допомоги – його забрали. Він із сім’єю, з маленькою дитиною, і, мабуть, дружина викликала».

Чи потребуєте чогось?

«Речей ніяких не потрібно – їх передають знайомі, друзі. Умови досить непогані. Наша група займає весь готель і частина людей поїхала до іншого готелю в Пущі Водиці.

Була платна обсервація в Пущі Водиці. Вчора виступав міністр інфраструктури, і він домовився, що люди, які їдуть в дорожчі умови, переживають теж безкоштовно».

Скільки триватиме обсервація? 14 днів чи інший варіант?

«Люди, які тут знаходяться, просять про інший варіант. Це пов’язано з тим, що в Індонезії, на острові Балі, де були ми, було всього 4 чи 5 випадків коронавірусу, які були тут же подавлені. І ми потрапили просто «під роздачу», насправді. Великої необхідності тримати нас немає, тому що частина людей поїхала через Москву, через Мінськ і по території Чернігівської області добираються, вони взагалі не потрапили під обсервацію. Літак, який прилетів із Америки вчора – люди пройшли без обсервації. Кордон насправді відкритий, а ми потрапили у всю цю історію тому, що скасування рейсу приймалось особисто Президентом, регулярні сполучення, на які в людей були квитки, відмінили по його вказівці, і виникла патова ситуація. Насправді, ніякої евакуації насправді не було – люди самі купували квитки, які здорожчали в декілька разів – 2-3 тисячі доларів коштував переліт із Денпасари до Дохи. Ця вся історія виникла через непродуману дію, я вже сказав кого».

Коли вас повідомили про обсервацію?

«Було, я можу сказати так: терористичне захоплення літака персоналом цього літака. Нас змусили підписувати документ про добровільну обсервацію. Люди відразу відмовилися, не розуміючи, з якої це причини. Були погрози, що ми не злетимо: «Ми вас тут залишимо, у нас робочий день закінчується, ми підемо на відпочинок, а ви будете тут сидіти без води і їжі». Більшість людей залишилась – людей в зонах відпочинку дуже мало, і господарі йдуть поступки – дуже дешево можна пересидіти. Люди, які були з дітьми, залишились на місяць-на два. Нас ніхто не попередив».

Чи змогли ви зв’язатися з представниками влади, повідомити про таку ситуацію?

«Звісно що ні – ми знаходились у літаку і зв’язку не було. Вже після прильоту в Київ змусили підписувати інші документи з більш жорсткими умовами, з забороною спілкування зі ЗМІ, дуже багато різних моментів. Нормальної комунікації не було».

Як на цю інформацію реагували пасажири рейсу?

«У кожного була своя думка. Я, як людина, яка працює з людьми, розумію, що в будь-якому випадку піду на ізоляцію – самоізоляцію чи інше, але були й істеричні особи, які кричали: «Ми хочемо додому!». Дуже важкий переліт, по-різному. Багато істерик було».

І якому стані люди зараз?

«Ситуація досить спокійна. Найбільше обурює той факт, що вчора ті, хто прилетіли, були в одному приміщенні постійно, ніякої ізоляції не було. Частина людей просто втекла з автобуса – невідомо, де вони. Кордони досі практично відкриті. Єдине, що – вчора був міністр інфраструктури, який дуже тактовно людям розказував – він значно заспокоїв ситуацію. І просили про те, щоб нам через декілька днів зробили лабораторні аналізи і відпустили на домашню самоізоляцію, тому що державі обходиться вся ця процедура дуже дорого і люди розуміють: такої необхідності саме нас тримати немає».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З обсервації в Києві ніхто не тікав. Поліція перевірила готель "Козацький"

Чи немає акцій протесту перед готелем «Козацький», як це було в Нових Санжарах, наприклад?

«Немає. Протест – тільки в Інтернеті, де на всіх сайтах іде дуже негативна реакція на людей, не розуміючи, в чому саме причина. І тому ми тут почали певні акції проводити. Я не бачив людей».

Чи охороняється готель поліцією?

«І так, і ні. Стоять наряди. Вчора кілька людей вийшло, походило по місту, і сьогодні люди виходили і заходили».

Вам дали певні перепустки?

«Нічого. На даний момент ситуація повного безладу».

Які саме документи ви підписували?

«Згоди на обсервацію ніхто не дав. Усі написали окремі заяви про домашню самоізоляцію. Документів не підписували».

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсерваціїFacebook Igor Chus

Чернігівець Ігор Чусь розповів про переліт з Індонезії та про умови обсервації

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди